ԼՂ հակամարտության կարգավորման առաջին փուլում անհրաժեշտ է դադարեցնել ռազմական գործողությունները․ Պուտին
ԼՂ հակամարտության կարգավորման առաջին փուլում անհրաժեշտ է դադարեցնել ռազմական գործողությունները և նստել բանակցային սեղանի շուրջ։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը «ՎՏԲ Կապիտալ» «Ռուսաստանն է կանչում» ներդրումային ֆորումի ժամանակ։
«Առաջին փուլում անհրաժեշտ է դադարեցնել ռազմական գործողությունները, վերջ տալ մարդկանց մահերին, նստել բանակցային սեղանի շուրջ և Մինսկի խմբի և համանախագահներ Ռուսասատանի, ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի կողմից՝ Մինսկի խմբի մյուս անդամների, այնքան շատ երկրներ են այնտեղ, ներառյալ՝ Թուրքիան, մի շարք եվրոպական երկրներ, նրանց մշակած առաջարկների, այդ աշխատանքի հիման վրա կոնսենսուս և շահերի բալանս գտնել։ Դա հնարավոր է անել»,- ասել է Պուտինը։

Путин: На первом этапе урегулирования конфликта в Карабахе необходимо прекратить боевые действия и сесть за стол переговоров
На первом этапе урегулирования конфликта в Нагорном Карабахе необходимо прекратить боевые действия и сесть за стол переговоров, заявил президент РФ Владимир Путин.
"На первом этапе нужно прекратить боевые действия, прекратить гибель людей, сесть за стол переговоров и на основе предложений, которые были сформулированы Минской группой и сопредседателями Россией, США, Францией, с участием других участников этой Минской группы, там много стран, включая Турцию, ряд европейских государств, на основе этой работы найти консенсус и баланс интересов. Это можно сделать", - сказал Путин на заседании инвестиционного форума "ВТБ Капитала" "Россия зовет!", передает РИА Новости.