Օպերատիվ իրադրությունը, ինչպես Քարվաճառի, այնպես էլ մնացած ուղղություններում գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո. ՊԲ
Արցախի ՊԲ-ն տեղեկացնում է.
«Քարվաճառի ուղղությամբ ժամը 13:30-ին, օգտագործելով ծխային արկեր, հակառակորդը փորձել է ձորից դուրս բերել նախորդ օրվա ընթացքում իր զոհված զինծառայողների դիերը: Սակայն հայկական կողմի հրանոթային և ականանետային դիպուկ կրակի արդյունքում հետ է շպրտվել՝ թողնելով ևս երկու դի:
Նույն ուղղությամբ ժամը 13:40-ին թշնամական ուժերը, միջդիրքային տարածքում ծխաքողարկվելով, 30 հոգանոց խմբով փորձել են ձեռնարկել ներթափանցման փորձ: Այս դեպքում ևս, ՊԲ ստորաբաժանումների ճշգրիտ ականանետային կրակով, կասեցվել է հակառակորդի առաջխաղացումը, ինչի արդյունքում վերջիներս, կորուստներ կրելով, նահանջել են ելման դիրքեր: Ժամը 14:30-ին, կրկին Քարվաճառի ուղղությամբ, նկատվել է հակառակորդի կուտակում մարտական դիրքերի շրջանում: Յուրային ուժերը ժամանակին հավաստանշել են թշնամական ուժերի կուտակման փորձերը և ոչնչացրել պատսպարվելու փորձ կատարող հակառակորդի 4 զինծառայողի:
Օպերատիվ իրադրությունը, ինչպես Քարվաճառի, այնպես էլ մնացած ուղղություններում գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»:

Попытка противника проникнуть на территорию Карвачара была пресечена, азербайджанские военнослужащие, неся потери, отступили - Армия Обороны
Сегодня в 13:30 в направлении Карвачара ВС Азербайджана, используя дымовые гранаты, попытались вынести из ущелья тела погибших вчера военнослужащих. В результате пушечного и минометного огня армянской стороны противник был отброшен, оставив еще два трупа, сообщает минобороны Республики Арцах.
В 13:40, применив дымовую маскировку, противник в составе 30 человек попытался проникнуть на территорию Карвачара. Продвижение было пресечено минометным огнем, в результате чего, азербайджанские военнослужащие, неся потери, отступили.
В 14:30 было замечено скопление сил противника у боевых позиций в Карвачарском районе. В результате огня попытки противника были пресечены, на данном участке убиты четверо азербайджанских военных.