Գերության մեջ մահացած Միշա Մելքումյանի մահը վրա է հասել գլխուղեղի տրավմայի հետևանքով. Ռաֆայել Վարդանյան
Գերության մեջ մահացած 84-ամյա Միշա Մելքումյանի մահը վրա է հասել գլխուղեղի տրավմայի հետեւանքով, առկա է բռնի մահ։ Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 5-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՔԿ քրեագիտական վարչության պետ Ռաֆայել Վարդանյանը, փոխանցում է News.am-ը։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 29-ին հայկական կողմին են փոխանցվել զոհված 29 հայ զինծառայողների մարմինները եւ արտահանձնվել մեկ քաղաքացիական անձ։
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն հայտնել էր, որ քաղաքացիական երկրորդ անձի` 84-ամյա Միշա Մելքումյանի ճամփորդությունն այդ պահի դրությամբ բժշկական առումով հակացուցված էր։ Հաջորդ օրը պարզվեց, որ Մելքումյանը մահացել է։

Смерть оказавшегося в азербайджанском плену Миши Мелкумяна наступила в результате черепно-мозговой травмы: СК Армении
Смерть оказавшегося в азербайджанском плену 84-летнего Миши Мелкумяна наступила в результате черепно-мозговой травмы. Как передает News.am, об этом на встрече с журналистами 5 ноября заявил начальник уголовно-исполнительного управления СК Армении Рафаэль Варданян.
Как сообщалось ранее, двое пожилых жителей Гадрута, Бабаян Евгения Павловна, 1935 года рождения, и Мелкумян Миша Мерландович, 1935 года рождения, были захвачены азербайджанскими военными в плен. После переговоров Евгения Бабаян была доставлена в Армению через территорию Грузии. Миша Мелкумян не был передан, поскольку был "нетранспортабельным". Пожилой человек скончался в азербайджанском плену. Власти Азербайджана передали тело пожилого мужчины Армении.