Քիչ առաջ հրթիռակոծվեց Ստեփանակերտը, կա մեկ տուժած․ Արցախի ԱԻՊԾ
Օրվա ընթացքում Արցախի բնակավայրերում իրադրությունը եղել է կայուն լարված։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
Ստեփանակերտում հանգիստ իրավիճակը պահպանվել է մինչև ժամը 18։30-ը։
Քիչ առաջ հրթիռակոծվեց քաղաքը։ Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կա մեկ տուժած։
ԱԻ պետական ծառայության փրկարարները վիրավորին առաջին օգնություն են ցուցաբերել և տեղափոխել բուժհաստատություն։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Մարտակերտում` օրվա ընթացքում երկու անգամ հնչել է օդային տագնապի ազդանշանը։ Թշնամին քաղաքի վրա փորձել է կիրառել ռազմավիացիա։
Մարտունի քաղաքում իրադրությունը դարձյալ անհանգիստ է եղել։ Այստեղ կեսօրին թշնամական կողմը ծանր հրետանի է կիրառել` հարվածել քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին։

Степанакерт подвергся обстрелу, среди гражданского населения есть один пострадавший
Спокойная ситуация в Степанакерте сохранялась до 18:30. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
"Только что город был обстрелян. Среди гражданского населения есть один пострадавший.
Спасатели Государственной службы по ЧС оказали раненому первую помощь и доставили в медучреждение. Его жизни ничего не угрожает.
В Мартакерте дважды за день звучал сигнал воздушной тревоги. Азербайджан попытался применить военную авиацию над городом.
Ситуация в городе Мартуни вновь была неспокойной. Здесь в полдень азербайджанская сторона применила тяжелую артиллерию, ударив по гражданской инфраструктуре.
Относительно спокойная ситуация в Аскеранском, Кашатагском и Шаумянском районах сохранилась", - говорится в сообщении.