Խաղաղապահների գործառույթները պետք է հստակեցվեն. Պեսկով
Ռուսաստանի խաղաղապահների գործառույթները Լեռնային Ղարաբաղում, ներառյալ նրանց մշակութային և կրոնական օբյեկտների պաշտպանության հարցը, դեռ պետք է հստակեցվեն։ Այս մասին այսօր լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, գրում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Խոսքը խաղաղապահ զորակազմի մասին է: Իհարկե, գործառույթները դեռ պետք է հստակեցվեն, քանի որ այդ գործառույթները նշված չէին երկու նախագահների և վարչապետի համատեղ հայտարարությունում», - ասել է Պեսկովը:
Պեսկովը հավելել է, որ խոսք չկա տարածաշրջանում ռուս խաղաղապահների կողմից մշակութային ու կրոնական վայրերի պաշտպանության մասին:

Песков: функции российских миротворцев в Карабахе еще предстоит уточнить
Функции российских миротворцев в Нагорном Карабахе, в том числе вопрос об охране ими культурных и религиозных объектов, еще предстоит уточнить, сообщил журналистам в среду пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, передает ТАСС
"Речь идет о миротворческом контингенте. Разумеется, функции предстоит еще уточнить, потому что эти функции не были конкретизированы в совместном заявлении двух президентов и премьер-министра Армении", - сказал Песков.
Он добавил, что каких-либо разговоров о том, чтобы миротворцы из России охраняли культурные и религиозные объекты в регионе, не было. "И здесь я не могу сказать, это войдет в их обязанности или не войдет", - сказал он.