Ռուս խաղաղապահների կորպուսի հրամանատարը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի և ԳՇ պետի հետ
Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների կորպուսի հրամանատար Ռուստամ Մուրադովը բանակցություններ է անցկացրել հայ զորապետերի հետ ու քննարկել առաքելության մանրամասները, գրում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ ռուսական խաղաղապահ ուժերի շտաբում ունեցած աղբյուրին հղումով։
«Երեկ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում ռուսական խաղաղապահ ուժերի հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը բանակցություններ է անցկացրել Հայաստանի պաշտպանության նախարարի և Հայաստանի ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետի հետ», - ասել է աղբյուրը։
Կողմերը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի Լաչինի միջանցքում ռուս խաղաղապահների ու դիտակետերի տեղակայման տարբեր ասպեկտները, այդ թվում նաև անվտանգության ապահովման հարցերը։
Աղբյուրի խոսքով՝ ռուս խաղաղապահների հրամանատարությունը «փոխգործակցություն է կազմակերպել» նաև Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հետ։

Командующий миротворцами РФ обсудил с армянской стороной вопросы ввода сил в Карабах
Российский командующий миротворческими силами в зоне карабахского конфликта генерал-лейтенант Рустам Мурадов провел в среду переговоры с министром обороны Армении и начальником Генштаба ВС республики. Стороны обсудили вопросы ввода миротворцев, сообщил ТАСС источник в штабе российских миротворческих сил.
По словам источника, также обсуждались вопросы организации деятельности российских миротворческих сил в зоне карабахского конфликта и обеспечения безопасности российских военнослужащих.
"Командованием российских миротворческих сил организовано взаимодействие с военными ведомствами Азербайджана и Армении по вопросам выполнения миротворческих задач, предотвращения нарушений и обеспечения безопасности российских военнослужащих", - добавил источник.