ՊԲ հարավային դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ. ՊԲ
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Հադրութի հատվածում հայկական ուժերը դիմել են զինված սադրանքի, ինչի արդյունքում մեկ ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի պաշտպանության բանակը:
«Իրականությունն այն է, որ դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանների հրազենային վիրավորումներ են ստացել երեք պահեստազորայիններ: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:

Противник предпринял попытку наступления на южном направлении Армии обороны
Распространенная в азербайджанских СМИ информация о том, что якобы армянские силы прибегли к вооруженной провокации на Гадрутском участке, в результате которой был ранен один азербайджанский военнослужащий, не соответствует действительности.
Об этом сообщает Армия обороны Арцаха.
"Реальность же  состоит в том, что 11 декабря около 20:40 часов противник совершил попытку нападения на  одну из военных позиций, расположенных на южном направлении Армии обороны. В результате перестрелки трое резервистов получили огнестрельные ранения различной степени тяжести. Их жизни ничего не угрожает.  Ведется расследование с целью выяснения деталей дела", - говорится в сообщении.