ԱԺ-ն դեկտեմբերի 24-ին արտահերթ նիստ կգումարի
ՀՀ ազգային ժողովում դեկտեմբերի 24-ին կգումարվի արտահերթ նիստ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանը:
Օրակարգում կլինեն հանձնաժողովում քննարկված երկու նախագծերը: Դրանցից մեկը «Ծխախոտային արտադրատեսակների եւ դրանց փոխարինիչների օգտագործման հետեւանքով առողջությանը հասցվող վնասի նվազեցման եւ կանխարգելման մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթն է, որով առաջարկվում է երկարաձգել երեք դրույթների՝ ուժի մեջ մտնելու ժամկետը: Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի նախագծով էլ Թունյանն առաջարկում է երկարաձգել տնտեսավարողներին տրված հնարավորության ժամկետը՝ օգտվելու արագացված ամորտիզացիայի գործիքից:
«Ստորագրություններ ենք հավաքել, որ վաղը ԱԺ-ում լինի արտահերթ նիստ, որտեղ այդ երկու նախագծերից բացի, կլինեն նաև այլ նախագծեր: Այս օրենքները պետք է մինչև տարեվերջ ընդունվեն և մտնեն ուժի մեջ»,-նշեց պատգամավորը:

24 декабря состоится внеочередное заседание НС Армении
24 декабря состоится внеочередное заседание Национального собрания Армении. Об этом на заседании постоянной комиссии сообщил ее председатель Бабкен Тунян.
В повестке - два проекта, которые обсуждались в комиссии. Один из них - пакет законопроектов о внесении изменений в Закон о сокращении и предотвращении ущерба здоровью в результате употребления табачных изделий и их заменителей, в котором предлагается продлить действие трех положений. Согласно законопроекту о внесении изменений в Налоговый кодекс Армении, Тунян предлагает продлить срок предоставления хозяйствующим субъектам возможности использовать инструмент ускоренной амортизации.
"Мы собрали подписи для завтрашнего внеочередного заседания НС. Помимо этих двух проектов, будут и другие проекты. Эти законы должны быть приняты и вступить в силу до конца года", - сказал депутат.