ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվն անցել է 19 միլիոնից
ԱՄՆ-ում նոր կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը կիրակի անցել է 19 միլիոնից: Այս մասին վկայում են Ջոն Հոփքինսի համալսարանի տվյալները, որը հաշվարկները կատարում է միջազգային կազմակերպությունների, դաշնային և տեղական իշխանությունների տեղեկությունների հիման վրա:
Համալսարանի տվյալներով՝ ներկայումս Միացյալ Նահանգներում կորոնավիրուսով վարակվել է 19 132 446 մարդ: Վարակակիրների թվով առաջին տեղում է Կալիֆոռնիա նահանգը (2 156 111 դեպք), հաջորդում են Տեխաս (1 690 986), Ֆլորիդա (1 271 979), Իլինոյս (937 909), Նյու Յորք (922 145) նահանգները: ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսի հետևանքով ընդհանուր առմամբ մահացել է 333 115 մարդ:
Համավարակի սկզբից ի վեր աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվել է մոտ 80,7 մլն մարդ, ավելի քան 1,7 մլն-ը մահացել է:

В США число заразившихся коронавирусом превысило 19 млн
Число инфицированных новым коронавирусом в США в воскресенье превысило 19 млн. Об этом свидетельствуют данные Университета Джонса Хопкинса, который ведет подсчеты на основе информации международных организаций, федеральных и местных властей, передает ТАСС.
По его сведениям, к настоящему времени в Соединенных Штатах коронавирусом заразились 19 132 446 человек. Лидирует по числу инфицированных штат Калифорния (2 156 111 случаев), далее идут Техас (1 690 986), Флорида (1 271 979), Иллинойс (937 909), Нью-Йорк (922 145). Из-за коронавируса в США в общей сложности умерли 333 115 человек.