Մայր Աթոռը հրապարակել է Ամանորին և Սուրբ ծննդյան տոներին կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցը
Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգը հրապարակել է Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների առիթով Մայր Աթոռի միաբանության մասնակցությամբ կատարվելիք արարողությունների ժամանակացույցը:
Ամանորին և Սուրբ ծննդյան տոներին տեղի կունենան հետևյալ արարողությունները.
Դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 24:00-ին - Մաղթանք և Նռնօրհնեքի արարողություն Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Սուրբ Տրդատի Բաց խորանին, հանդիսապետությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի,
Հունվարի 1-ին, ժամը 10:00-ին - Սուրբ Պատարագ և Հայրապետական մաղթանք Ս. Գայանե վանքում,
Հունվարի 5-ին, ժամը 17:30-ին - Երեկոյան ժամերգություն և Ճրագալույցի Ս. Պատարագ Ս. Գայանե վանքում,
Հունվարի 6-ին, ժամը 10:30-ին - Հայրապետական Պատարագ և Ջրօրհնեքի կարգ Երևանի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ մայր եկեղեցում,

Первопрестольный Святой Эчмиадзин опубликовал график мероприятий на Новый год и на Рождество
Информационная служба Первопрестола опубликовала график мероприятий с участием Конгрегации Первопрестола в дни Нового года и Рождества.
Как передает Арменпресс, директор информационной системы Первопрестола иерей Ваграм Меликян опубликовал его на своей странице в Facebook.
В новогодние и рождественские праздники предстоят следующие церемонии:
31 декабря, в 24:00 -  Церемония благословения граната у открытого алтаря Первопрестольного Святого Эчмиадзина Святого Трдата под председательством Его Святейшество Гарегина II, Верховного Патриарха и Католикоса всех армян
1-го января, в 10: 00 - Святая Литургия и Патриаршие  пожелания в церкви Св. Гаяне
5 января в 17: 30 - вечерняя служба и Св. Литургия Сочельника в церкви Св. Гаяне
6 января в 10:30 - Патриаршая литургия и обряд освящения воды в церкви Св. Григория Просветителя в Ереване