Հյուսիսային Կորեայի մայրաքաղաք Փհենյանում Կորեայի Աշխատանքային կուսակցության 8-րդ համագումարի պատվին կազմակերպված հանդիսավոր ռազմական շքերթի ժամանակ ներկայացվել են ստորջրյա բազավորման ռազմավարական բալիստիկ հրթիռներ, հայտնում է Կորեայի Կենտրոնական հեռագրային գործակալությունը:
«Աշխարհում ամենահզոր զենքը՝ ստորջրյա բազավորման ռազմավարական բալիստիկ հրթիռները, մեկը մյուսի հետևից» ցուցադրել են հրապարակում՝ «ցույց տալով Հյուսիսային Կորեայի հեղափոխական զինված ուժերի հզորությունը», ասված է գործակալության հաղորդագրության մեջ:
Գործակալությունը հայտնում է, որ շքերթն անցել է Փհենյանի կենտրոնում Կիմ Իր Սենի հրապարակում՝ երկրի ղեկավար Կիմ Չեն Ընի մասնակցությամբ: Միջոցառմանը ցուցադրել են նաև տակտիկական հրթիռների և ինքնագնաց հրետանային կայանքների նորագույն նմուշներ:

КНДР представила баллистическую ракету подводного базирования
Торжественный военный парад в честь восьмого съезда Трудовой партии Кореи (ТПК) прошел вечером в четверг в Пхеньяне. Как сообщает Центральное телеграфное агентство Кореи (ЦТАК), на параде, в частности, были представлены стратегические баллистические ракеты подводного базирования, передает ТАСС.
"Самое мощное оружие в мире - стратегические баллистические ракеты подводного базирования - одну за другой" демонстрировали на площади, "показывая мощь революционных вооруженных сил" КНДР, отмечается в заявлении ЦТАК.
Агентство сообщает, что парад прошел на площади Ким Ир Сена в центре Пхеньяна при участии лидера КНДР Ким Чен Ына. По информации ЦТАК, на мероприятии также были продемонстрированы новейшие образцы тактических ракет и самоходных артиллерийских установок.