Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հորդանանի թագավորին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Աբդալլահ Երկրորդին:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, նախագահ Սարգսյանը մասնավորապես նշել է, որ Հայաստանը և Հորդանանը համընդհանուր հետաքրքրություններ և համագործակցության մեծ հեռանկարներ ունեն: Վերջին շրջանի հանդիպումներն ու արդյունավետ քննարկումները երկու երկրների միջև առկա հարաբերությունների զարգացման և խորացման տեսանկյունից նոր ուղիներ են նախանշում:
Հայաստանի նախագահը համոզմունք է հայտնել, որ երկկողմ, տարածաշրջանային և միջազգային հարցերի շուրջ կառուցողական քննարկումների արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները կյանքի կկոչվեն մոտ ապագայում:

Armenian President Congratulates King Abdullah II of Jordan on Birthday
President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory message to King Abdullah II of the Hashemite Kingdom of Jordan on his birthday, the Presidential Office reports.
President Sarkissian noted in particular that Armenia and Jordan have mutual interests and great prospects for cooperation. The recent meetings and fruitful discussions outline new ways of developing the existing relations between the two countries.
The President of Armenia expressed confidence that the agreements reached due to constructive discussions on bilateral, regional and international issues will come to life in the near future.