Գազայի տարածքում Իսրայելի բանակի անօդաչու է ընկել
Իսրայելի Պաշտպանության բանակը փետրվարի 2-ին հայտնել է իր անօդաչու թռչող ապարատի կործանման մասին Գազայի հատվածի տարածքում, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Օպերատիվ գործունեության ընթացքում Իսրայելի Պաշտպանության բանակի անօդաչու թռչող ապարատ է ընկել Գազայի հատվածի հարավային մասում: Տվյալների արտահոսի ռիսկը բացակայում է»,- ասված է բանակի մամուլի ծառայության հայտարարության մեջ:
Al Jazeera հեռուստաալիքի փոխանցմամբ՝ ապարատը կործանվել է Խան Յունիս քաղաքից ոչ հեռու, որը գտնվում է Պեղեստինի միջատարածքի հարավում:

Беспилотник израильской армии упал на территории сектора Газа
Армия обороны Израиля сообщила во вторник о крушении своего беспилотного летательного аппарата на территории сектора Газа, передает ТАСС
"В ходе оперативной деятельности в южной части сектора Газа упал беспилотный летательный аппарат Армии обороны Израиля. Риск утечки данных отсутствует", - говорится в заявлении армейской пресс-службы.
Ранее во вторник о крушении израильского беспилотника в секторе Газа сообщил катарский телеканал Al Jazeera. По его данным, аппарат разбился неподалеку от города Хан-Юнис, расположенного на юге палестинского анклава.