Արա Այվազյանն ու Սերգեյ Լավրովը քննարկել են երեք երկրների ղեկավարների հայտարարությունների կյանքի կոչման աշխատանքները
ՀՀ արտգործնախարար Արա Այվազյանն ու Ռուսաստանի Դաշնության արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը քննարկել են երեք երկրների ղեկավարների հայտարարությունների կյանքի կոչման աշխատանքները: Այս մասին տեղեկանում ենք ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական կայքէջից:
Արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են 2020թ. նոյեմբերի 9-ին և 2021թ. հունվարի 11-ին Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների համաձայնությունների իրականացման քայլերը, ինչպես նաև 2021թ. հունվարի 30-ին Մոսկվայում երեք երկրների փոխվարչապետների գլխավորությամբ տեղի ունեցած աշխատանքային խմբի հանդիպման արդյունքները:
Դիտարկվել են երկկողմ հարաբերությունների ներկայիս իրավիճակն ու հեռանկարները, փոխգործակցությունը միջազգային հարցերում:

Главы МИД Армении и РФ обсудили ход выполнения трехсторонних договоренностей
5 февраля 2021 года состоялся телефонный разговор Министра иностранных дел России С.В.Лаврова и Министра иностранных дел Армении А.Г.Айвазяна, передает МИД РФ.
Главы внешнеполитических ведомств обсудили ход выполнения договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, а также итоги состоявшегося 30 января 2021 года в Москве заседания Рабочей группы под совместным председательством заместителей глав правительств трех стран.
Рассмотрены состояние и перспективы двустороннего сотрудничества, взаимодействие в международных делах. Намечен график предстоящих межмидовских контактов.