Կիմ Չեն Ընի կինը վերջին մեկ տարվա ընթացքում առաջին անգամ երևացել է հանրային վայրում
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի կինը՝ Ռի Սոլ-ջուն, վերջին մեկ տարվա ընթացքում առաջին անգամ երևացել է հանրությանը, գրում է BBC-ն:
Երկրի առաջին տիկինն ամուսնուն ընկերակցել է Mansudae արվեստի թատրոնում կայացած համերգի ժամանակ, որը կազմակերպվել էր Կիմ Չեն Ընի հանգուցյալ հոր ծննդյան օրը նշելու կապակցությամբ:
Նրանց այցելությունից համացանցում լուսանկարներ են հայտնվել, որտեղ երևում է, թե ինչպես է զույգը ծիծաղում՝ դիմակների և սոցիալական հեռավորության կանոնների ակնհայտ բացակայության պայմաններում:
Ռին ժամանակին հաճախ էր ուղեկցում ամուսնուն խոշոր իրադարձությունների ժամանակ, սակայն անցյալ տարվա հունվարից մինչ այժմ նրան ոչ ոք չէր տեսել:
Նրա երկարատև բացակայությունը բնակչության շրջանում մի շարք շահարկումների առիթ էր դարձել: Շատերը ենթադրում էին, որ դա կապված է առողջական խնդիրների կամ հավանական հղիության հետ:

The wife of North Korean leader Kim Jong-un has made her first public appearance for the first time in over a year, according to state media, BBC reports.
Ri Sol-ju joined her husband at a concert on Tuesday to mark the birthday of Kim's late father and former leader, Kim Jong-il.
Ms Ri has often accompanied Mr Kim to major events in the past, but had not been seen since January last year.
Her absence stoked speculation over her health or a potential pregnancy.
South Korea's National Intelligence Service had reportedly told congressmen yesterday that Ms Ri was avoiding appearing in public due to concerns over Covid-19 and may have been spending time with her children.
North Korea has not officially reported any Covid-19 cases - though experts say this is unlikely.
According to the Rodong Sinmun, the couple entered the Mansudae Art Theatre together on Tuesday to "thunderous cheers".
Photos showed the couple laughing - as well as a conspicuous lack of masks or social distancing measures.