Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը չկայացավ. ԱԺ նախագահը չեկավ և չբացեց խորհրդի նիստը. Էդմոն Մարուքյան
Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը չկայացավ, որովհետև ԱԺ նախագահը չեկավ և չբացեց խորհրդի նիստը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Նախորդ երկու անգամները ԱԺ նախագահի պարտականությունները կատարել է Լենա նազարյանը, նա բացել է նիստը, սակայն քվորում չի եղել և նիստ չի եղել։ Հիմա ես սա գնահատում եմ անհարգալից վերաբերմունք ԱԺ մեկ հինգերորդի նկատմամբ: Իմ գնահատականը հետևյալն է՝ Ազգային ժողովը չունի նախագահ», - ասաց Էդմոն Մարուքյանը։
Փետրվարի 26-ին՝ ժամը 11-ին նախատեսված էր Ազգային ժողովի խորհրդի նիստ։
Օրակարգում մեկ հարց էր՝ «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացրած ռազմական դրության վերացում և երկրում ստեղծված իրավիճակի քննարկում»։

Заседание Совета парламента Армении не состоялось, поскольку председатель Национального Собрания не явился на заседание, заявил сегодня в беседе с журналистами руководитель фракции "Светлая Армения" Эдмон Марукян, передает Aysor.am.
"Ранее обязанности спикера парламента два раза выполняла Лена Назарян, она открывала заседание, однако заседание так и не состоялось из-за отсутствия кворума. Сейчас я оцениваю это как неуважительное отношение к одной пятой парламента.  Можем констатировать, что у Национального Собрания нет председателя", - сказал Эдмон Марукян.
Отметим, что 26 февраля, в 11 часов, предусматривалось заседание совета парламента Армении.
В повестку заседания входил один вопрос – предложение фракций "Процветающая Армения" и "Светлая Армения" об отмене военного положения и обсуждении внутриполитического кризиса в стране.