ԵՄ անդամ երկրների ղեկավարների գագաթաժողովը տեղի կունենա տեսակոնֆերանսի ձևաչափով
Եվրամիության անդամ պետությունների եւ դրանց կառավարությունների ղեկավարների գագաթնաժողովը, որը նշանակվել է մարտի 25-26-ին, կկայանա տեսակոնֆերանսի ռեժիմում կորոնավիրուսի աճող ցուցանիշների պատճառով, հաղորդում է DW-ը:
Այն 2020 թվականի կեսերից ԵՄ բարձր օղակների շրջանում անցկացվող առաջին հանդիպումն է, որն անհրաժեշտ է անցկացնել այդ ձեւաչափով:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ ԵՄ գագաթաժողովը նախատեսվում է անցկացնել Բրյուսելում: Օրակարգում են համաճարակի դեմ պայքարը և պատվաստումների արշավն արագացնելը:
Բացի այդ, հանդիպման մասնակիցները մտադիր են քննարկել Ռուսաստանի և Թուրքիայի հետ հետագա հարաբերությունները:

Саммит глав стран ЕС пройдет в формате видеоконференции из-за коронавируса
Саммит глав государств и правительств Европейского Союза, назначенный на 25-26 марта, из-за растущих показателей инфицирования коронавирусом состоится в режиме видеоконференции, передает DW.
Это первая с середины 2020 года встреча ЕС в верхах, которую придется проводить подобным образом. Ранее саммит Евросоюза планировалось провести в очном формате в Брюсселе. В его повестке дня значатся борьба с пандемией и ускорение кампании вакцинации. Кроме того, участники встречи намерены обсудить будущие отношения с Россией и Турцией.