Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար Ալ-Ասադին՝ Ազգային տոնի առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ Սիրիայի Արաբական Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ։
Հայ և սիրիացի ժողովուրդները կապված են պատմական սերտ առնչություններով և բարեկամական զգացմունքներով, որոնք իրական հիմք են հանդիսացել մեր երկրների միջև համագործակցության և հարաբերությունների զարգացման համար։
Լիահույս եմ, որ Սիրիայի ժողովուրդը շուտափույթ կհաղթահարի ծանր ճգնաժամի հետևանքներն ու կընթանա խաղաղության և կայունության ուղիով։ Վերահաստատում եմ մեր պատրաստակամությունը` շարունակելու մեր նպաստը բերել առկա մարդասիրական խնդիրների լուծմանն ու մեր երկրների միջև ավանդական երկխոսության առավել խորացմանը՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Սիրիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն», - նշված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում։

Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to President Bashar Al-Assad of the Syrian Arab Republic on Syria’s National Day.
I warmly congratulate you and the friendly people of Syria on the National Day of the Syrian Arab Republic.
The Armenian and Syrian peoples are bound by deep-rooted historical ties and feelings of friendship, which provide a strong basis for cooperation and development of relations between our two countries.
I am hopeful that the people of Syria will soon overcome the consequences of the severe crisis and will move along the path of peace and stability.
I reaffirm our willingness to provide continued assistance in solving your humanitarian problems and promote the traditional dialogue to the benefit of our countries and peoples.
I wish you good health and every success, as well as peace and prosperity - to the friendly people of Syria,” the congratulatory message says.