Ռուսաստանը գլխավոր դեր է խաղացել Լեռնային Ղարաբաղում զինված հակամարտության դադարեցման հարցում. Պուտին
Ռուսաստանը գլխավոր դեր է խաղացել Լեռնային Ղարաբաղում զինված հակամարտության դադարեցման հարցում: Այս մասին Դաշնային ժողովին ուղղված ուղերձում ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Մենք հետևողականորեն կողմ ենք հանդես գալիս հենց ՄԱԿ-ի համաշխարհային գործերում առանցքային դերի ամրապնդմանն ու պահպանմանը, ձգտում ենք աջակցել տարածաշրջանային կոնֆլիկտների կարգավորմանն ու արդեն շատ բան ենք արել Սիրիայում իրավիճակի կայունացման, Լիբիայում քաղաքական երկխոսության հարթման ուղղությամբ: Ռուսաստանը, ինչպես գիտեք, գլխավոր դեր է խաղացել, որպեսզի Լեռնային Ղարաբաղում զինված հակամարտությունը դադարեցվի»,-ասել է նա:

Путин: Россия сыграла главную роль в том, что удалось остановить вооруженный конфликт в районе Нагорного Карабаха
Россия всегда открыта для широкого межгосударственного сотрудничества. Об этом Владимир Путин сказал в своем Послании к Федеральному Собранию.
"Мы последовательно выступаем за сохранение и укрепление ключевой роли в мировых делах именно Организации Объединенных Наций, стремимся оказать содействие в урегулировании региональных конфликтов и уже многое сделали для стабилизации ситуации в Сирии, для налаживания политического диалога в Ливии. Россия сыграла, как вы знаете, главную роль в том, что удалось остановить вооруженный конфликт в районе Нагорного Карабаха",- сказал он.