Գերմանիայի Բունդեսթագի փոխնախագահ․ Պարտավոր ենք բոլոր այս մարդկանց հիշատակը վառ պահել
Գերմանիայի Բունդեսթագի փոխնախագահ, ՔԴՄ/ՔՍՄ խմբակցության անդամ Հանս Պետեր Ֆրիդրիխը կոչ է անում աշխարհին վառ պահել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը: Այս մասին նա հայտարարել է Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի կապակցությամբ իր ուղերձում:
«Ապրիլի 24-ին ամբողջ աշխարհում ոգեկոչում ենք դաժանաբար ցեղասպանված հարյուր հազարավոր հայ տղամարդկանց, կանանց, երեխաներին, ինչպես նաև նրանց, որոնք փորձում էին ապահովել կամ փրկել այդ մարդկանց կյանքերը:
Մենք պարտավոր ենք բոլոր այս մարդկանց հիշատակը մեր սրտերում վառ պահել:
Սակայն խոսքը միայն անցյալի մասին չէ, այլ նաև ապագայի: Մենք՝ գերմանացիներս, մեր առջև խնդիր ենք դրել՝ նպաստելու Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հաշտեցմանն ու մերձեցմանը»,- նշել է Հանս Պետեր Ֆրիդրիխը:

Вице-президент Бундестага Германии: "Мы должны хранить память обо всех этих людях"
Вице-президент Бундестага Германии, член фракции ХДС / ХСС Ханс-Петер Фридрих призывает мир сохранить память о жертвах Геноцида армян.
"24 апреля во всем мире мы поминаем сотни тысяч подвергшихся жестокому геноциду армянских мужчин, женщин, детей, а также тех, кто пытался обеспечить или спасти жизни этих людей. Мы должны хранить память обо всех этих людях в наших сердцах.
Но дело не только в прошлом, это в будущем. Мы, немцы, поставили перед собой задачу способствовать примирению и сближению между Арменией и Турцией", - сказал Ханс-Петер Фридрих по случаю 106-й годовщины Геноцида армян.