Նոր Ղազանչի գյուղի ուղղությամբ առաջ եկած ադրբեջանցիները հետ են գնացել. Մարտակերտի վարչակազմի ղեկավար
Արցախի Մարտակերտի շրջանի Նոր Ղազանչի գյուղի ուղղությամբ մոտ 400 մ իրենց դիրքերն առաջ բերած ադրբեջանցիները կրկին վերադարձել են ելման դիրքեր: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար Հայկ Բախշյանը:
Բախշյանը հաստատեց, որ ադրբեջանցիները մոտ 400 մ Նոր Ղազանչի գյուղի ուղղությամբ առաջ են եկել, սակայն ապրիլի 27-ին Արցախի Հանրապետության նախագահի միջամտությամբ, Պաշտպանության բանակի և խաղաղապահների բանակցությունների արդյունքում կրկին վերադարձել են ելման դիրքեր:
Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը նույնպես հաստատեց, որ համապատասխան աշխատանք է տարվել, ինչի արդյունքում ադրբեջանցիները հետ են գնացել:

Азербайджанцы, появившиеся у села Нор Казанчи, отошли обратно: руководитель администрации Мартакерта
Азербайджанцы, продвинувшиеся вперед, примерно на 400 метров, в направлении села Нор-Газанчи Мартакертского района Арцаха, вернулись на свои исходные позиции. Об этом "Арменпресс" сообщил руководитель Мартакертской райадминистрации Айк Бахшян.
Бахшян подтвердил, что азербайджанцы в направлении села Нор Казанчи продвинулись вперед, примерно на 400 метров, но 27 апреля в результате переговоров Армии обороны и миротворцев при посредничестве президента Республики Арцах вновь вернулись на исходные позиции.
Пресс-секретарь президента НКР Лусине Аванесян также подтвердила, что была проведена соответствующая работа, в результате чего азербайджанцы вернулись на исходные позиции.