Արցախում ռուս խաղաղապահներն օգնության խնդրանքով շուրջ 3600 դիմում են ստացել
ՌԴ Խաղաղապահ զորախմբի մարդասիրական արձագանքման կենտրոնում գործող քաղաքացիների ընդունման կետում կազմակերպվել է «թեժ գիծ» անհետ կորած զինծառայողների մասին տեղեկատվություն հավաքելու, մարդասիրական օգնություն ցուցաբերելու, զբաղվածության և այլ խնդրահարույց հարցերում աջակցություն  տրամադրելու համար: Այս մասին հայտնում են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունից:
«Այսօր դիմել է Լեռնային Ղարաբաղի 10 քաղաքացի: Հիմնական խնդրահարույց հարցերը մնում են անհետ կորած զինծառայողների որոնումը և գնդակոծությունների ժամանակ ավերված տների վերականգնումը: Երկու ֆերմեր խնդրել են պայթուցիկ նյութերից մաքրել իրենց հողամասերը», - հայտնել է Մարդասիրական կենտրոնի ներկայացուցիչ Դմիտրի Սերովը:
Նրա խոսքով` օգնության խնդրանքով քաղաքացիների ընդունելության կետ է դիմել շուրջ 3600 մարդ, այդ թվում ավելի քան 800 դիմում ստացվել է «թեժ գծով»։

Российские миротворцы в Нагорном Карабахе получили около 3,6 тыс. обращений за помощью
В Центре гуманитарного реагирования российского миротворческого контингента (РМК) в г. Степанакерте продолжает работу Пункт приема граждан. В нем же функционирует "горячая линия" по сбору сведений для поиска пропавших без вести военнослужащих, по оказанию гуманитарной помощи, содействии в трудоустройстве и другим проблемным темам, сообщает пресс-служба минобороны России.
"Сегодня обратилось 10 граждан Нагорного Карабаха. Основными проблемными вопросами остаются поиск пропавших без вести военнослужащих, восстановление разрушенных во время обстрелов домов. И обратилось двое фермеров для разминирования их садовых участков от взрывоопасных предметов", - сообщил представитель Центра гуманитарного реагирования Дмитрий Серов.
Всего за помощью в пункт приема граждан обратились около 3600. человек. В том числе более 800 обращений поступило по телефону "горячей линии".