Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ-ի պատվիրակության անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի՝ Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, տեղեկացնում է Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքը:
ՖԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի առաքելության ղեկավար Ժան-Շառլ Լուպերտոն, Ֆրանսիայի պատգամավոր Սոֆի Մետը, Կատալոնիայի պատգամավոր Աուրորա Մադաուլան, Կամերունի պատգամավոր Ջոշուա Օսիհը, ՖԽՎ գլխավոր վարչական քարտուղար Էմանուել Մորին ու ՖԽՎ-ի Եվրոպայի տարածաշրջանի խորհրդական Ֆատմիր Լեչին մայիսի 11-ին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր են այցելել վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հովհաննես Իգիթյանի, պատվիրակության անդամներ Արման Եղոյանի, Արուսյակ Ջուլհակյանի, Սոնա Ղազարյանի ուղեկցությամբ:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղել են նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել 20-րդ դարի արհավիրքը հավաստող վավերագրերին եւ փաստաթղթերին:

Члены делегации ПА Франкофонии посетили Мемориал Цицернакаберда
11 мая руководитель Европейской региональной миссии ПАФ Жан-Шарль Луперто, депутат от Франции Софи Мет, депутат от Каталонии Аурора Мадаула, депутат от Камеруна Джошуа Осиха, главный административный секретарь ПАФ Эммануэль Мора и советник Европейской региональной ПАФ Фатмир Личи в сопровождении главы делегации НС в ПАФ О. Игитяна, членов делегации Армана Егоян, Арусяк Джулакян, Соны Казарян посетили мемориал Цицернакаберда.
Члены делегации возложили цветы к Вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян, почтили молчанием память Святых мучеников.
Гости осмотрели экспонаты Музея-института Геноцида армян, ознакомились с документами, свидетельствующими о величайшей трагедии 20-го века.