Ֆրանկոֆոնիայի ԽՎ-ի պատվիրակության անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի՝ Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, տեղեկացնում է Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքը:
ՖԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի առաքելության ղեկավար Ժան-Շառլ Լուպերտոն, Ֆրանսիայի պատգամավոր Սոֆի Մետը, Կատալոնիայի պատգամավոր Աուրորա Մադաուլան, Կամերունի պատգամավոր Ջոշուա Օսիհը, ՖԽՎ գլխավոր վարչական քարտուղար Էմանուել Մորին ու ՖԽՎ-ի Եվրոպայի տարածաշրջանի խորհրդական Ֆատմիր Լեչին մայիսի 11-ին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր են այցելել վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հովհաննես Իգիթյանի, պատվիրակության անդամներ Արման Եղոյանի, Արուսյակ Ջուլհակյանի, Սոնա Ղազարյանի ուղեկցությամբ:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղել են նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել 20-րդ դարի արհավիրքը հավաստող վավերագրերին եւ փաստաթղթերին:

The delegation of the Parliamentary Assembly of the International Organization of La Francophonie visited the Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial in Yerevan during their visit to Armenia.
Parliamentary Assembly of the Francophonie Europe mission chief Jean-Charles Luperto, France MP Sophie Mette, Catalan MP Aurora Madaula, Cameroon MP Joshua Osih, Parliamentary Assembly of the Francophonie administrative secretary general Emmanuel Maury and advisor for European region Fatmir Leci were accompanied by the lawmakers of the Armenian delegation to the assembly Hovhannes Igityan (head), Arman Yeghoyan, Arusyak Julhakyan and Sona Ghazaryan.
The delegates laid flowers at the Eternal Flame in honor of the victims of the genocide and then toured the Armenian Genocide Museum-Institute, the parliament's press service said.