Սերժ Սարգսյանի և ՀՀԿ-ի անունից ծաղկեպսակներ են դրվել Ծիծեռնակաբերդում՝ Պոնտոսի հույների ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
Այսօր՝ Պոնտոսի հույների Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ծաղկեպսակներ են դրվել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և նրա գլխավորած՝ Հայաստանի հանրապետական կուսակցության անունից:
«Հանրապետական կուսակցության անդամները հարգանքի տուրք են մատուցել 1915-1923թթ. Փոքր Ասիայի տարածքում Օսմանյան Թուրքիայի կողմից Պոնտոսի հույների նկատմամբ իրականացված ցեղասպանության զոհերի հիշատակին»,-ասված է Երրորդ նախագահի գրասենյակի տարածած հաղորդագրությանմեջ:

В "Цицернакаберде" возложены венки от имени Сержа Саргсяна в память жертв геноцида понтийских греков
Сегодня, в День памяти жертв геноцида понтийских греков, в мемориальном комплексе "Цицернакаберд" в Ереване возложены венки от имени третьего президента Армении Сержа Саргсяна и возглавляемой им Республиканской партии Армении, передает News.am.
Об этом говорится в сообщении, распространенном на странице офиса третьего президента.  "Члены РПА воздали дань уважения памяти жертв геноцида, осуществленного Османской Турцией в отношении понтийских греков на территории Малой Азии в 1915-1923 гг.", - говорится в сообщении.