Ադրբեջանական կողմը վերադարձրել է Արավուսի բնակիչների խոշոր եղջերավոր անասուններից 37-ը
Բանակցությունների արդյունքում ադրբեջանական կողմը վերադարձրել է սահմանն անցած՝ Արավուսի բնակիչների խոշոր եղջերավոր անասուններից 37-ը: Այս մասին տեղեկացնում է Տեղի համայնքապետարանը:
«Տեղ համայնքի Արավուս բնակավայրից 42 խոշոր եղջերավոր անասուն անցել էին թշնամու ձեռքը։ Այսօր, վաղ առավոտից  ՌԴ խաղաղապահների, համայնքի  ղեկավար Ներսես Շադունցի, Առաջին բանակային կորպուսի հրամանատարի, Արավուս գյուղի վարչական ղեկավար Արգամ Հովսեփյանի  կողմից  իրականացված բանակցությունների արդյունքում  37 անասունը վերադարձվել է գյուղ։ Մյուս 5֊ի համար բանակցությունները շարունակվում են»,- ասված է համայնքապետարանի ֆեյսբուքյան էջում տեղադրված հայտարարության մեջ:

Азербайджанская сторона вернула 37 голов крупного рогатого скота жителей Аравуса
В результате переговоров азербайджанская сторона вернула 37 из 42 голов крупного рогатого скота, принадлежащего жителям  Аравуса. Об этом сообщили в  администрации села Тег.
"42 крупного рогатого скота из поселка Аравус Тегской общины оказались в руках врага. В результате переговоров, проведенных российскими миротворцами, главой общины Нерсесом Шадунцем, командиром 1-го армейского корпуса, главой администрации села Аравус Аргамом Овсепяном, с раннего утра сегодня в село было возвращено 37 голос скота. По остальным 5 переговорам ведутся переговоры", - говорится в заявлении, опубликованном на странице муниципалитета в Facebook.