Վրաստանը բացում է ցամաքային սահմանները, սակայն` նախապայմաններով
Վրաստանի վարչապետին կից կորոնավիրուսի դեմ պայքարի միջգերատեսչական համակարգող խորհուրդը որոշում է կայացրել հունիսի 1-ից ճանապարհորդների համար բացել ցամաքային սահմաններն ամենամոտ հարեւանների հետ, որոնք 2020 թվականի մարտից փակ էին համավարակի պատճառով: Այս մասին երեքշաբթի ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է միջգերատեսչական համակարգող խորհրդի օպերատիվ շտաբի ղեկավար Գեորգի Գիբրաձեն, փոխանցում է News.am-ը:
«Համակարգող խորհուրդը որոշում է կայացրել հունիսի 1-ից ցամաքային սահմանները բացելու մասին: Ցամաքային սահմանները կբացվեն, եւ դրանց հատումը հնարավոր կլինի պատվաստանյութի լիարժեք կուրսն անցնելու մասին փաստաթղթով եւ ՊՇՌ թեստի բացասական պատասխանով»,- ասել է Գիբրաձեն:

Грузия открывает сухопутные границы, но с предусловиями
Межведомственный координационный совет по борьбе с коронавирусом при премьер-министре Грузии принял решение с 1 июня открыть сухопутные границы с ближайшими соседями для путешественников, которые были закрыты с марта 2020 года из-за пандемии. Об этом во вторник заявил на брифинге глава оперативного штаба межведомственного координационного совета Георгий Гибрадзе, передает News.am.
''Координационный совет принял решение об открытии сухопутных границ с 1 июня. Сухопутные границы откроются, и их пересечение будет возможным с документом, подтверждающим прохождение полного курса вакцинации и с отрицательным ответом на ПЦР-тест'', - сказал Гибрадзе.