Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Գինեսի գրքի բազմակի ռեկորդակիր Աշոտ Խանոյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 26-ին ընդունել է Գինեսի գրքի բազմակի ռեկորդակիր Աշոտ Խանոյանին։
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է նրան մայիսի 25-ին Ստեփանակերտում Գինեսի նոր ռեկորդ սահմանելու կապակցությամբ և մաղթել հետագա հաջողություններ ու նոր ձեռքբերումներ:
Միաժամանակ նախագահն իր շնորհակալությունն է հայտնել Աշոտ Խանոյանին 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմի ընթացքում ակտիվ մասնակցության համար և պարգևատրել «Երախտագիտություն» մեդալով:

On May 26 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received Ashot Khanoyan, multiple record holder of Guinness World Record Book.
The head of state congratulated him on setting a new Guinness World Record in Stepanakert on May 25 and wished him further success and new achievements.
At the same time, the President thanked Ashot Khanoyan for the active participation in the large-scale war, unleashed by Azerbaijan against the Artsakh Republic on September 27, 2020 and awarded him the "Gratitude" medal.