ՀՀ նախագահը շնորհավորել է Անտոնիո Գուտերեշին՝ կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Անտոնիո Գուտերեշին՝ Միավորված ազգերի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ:
«Անգնահատելի են ՄԱԿ-ի՝ որպես ներկայացուցչական և հեղինակավոր միջազգային կազմակերպության ազդեցությունն ու նշանակությունը աշխարհում խաղաղության և կայունության պահպանման գործում: Հայաստանը կարևորում է ՄԱԿ-ի հետ շարունակական ամուր և կառուցողական հարաբերությունները՝ ուղղված ավելի խաղաղ և բարեկեցիկ ապագային»,- մասնավորապես ասվում է Հայաստանի նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
- Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի վարչապետի հետ Հայաստանի և Հնդկաստանի վարչապետերը նաև մտքեր են փոխանակել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման և Քաշմիրի...

Armen Sarkissian Congratulates Antonio Guterres on the Re-Election as Secretary General of the Organization
President of the Republic Armen Sarkissian sent a congratulatory message to Antonio Guterres on his re-election as Secretary-General of the United Nations.
"The influence and significance of the United Nations as a representative and authoritative international organization in maintaining world peace and stability is invaluable. Armenia attaches importance to continuous strong and constructive relations with the United Nations for a more peaceful and prosperous future," reads the congratulatory message of the President of Armenia reads.