Հայաստան-Կանադա համագործակցությունն ունի խորացման մեծ ներուժ. Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Ջասթին Թրյուդոյին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կանադայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Կանադայի օրվա կապակցությամբ։
Մեր երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները մշտապես հիմնված են եղել ընդհանուր արժեքների և փոխադարձ հարգանքի վրա։ Այդ կապերին ուրույն ջերմություն են հաղորդում կանադահայ գործուն համայնքը և սերտ պատմական առնչությունները։ Վստահ եմ, որ մեր երկրների համագործակցությունն ունի խորացման մեծ ներուժ, և համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի նախանշել և իրականացնել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ծրագրեր բազմաթիվ ոլորտներում։
Անցած տարի ողջ աշխարհն առերեսվեց դժվարությունների և մարտահրավերների։ Հայ ժողովրդի համար այն դարձավ նաև պատերազմի արհավիրքները վերապրելու տարի։ Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Կանադայի կառավարությանը՝ խաղաղության վերահաստատմանն ուղղված ջանքերի և հակամարտությունից տուժածներին աջակցություն տրամադրելու համար։ Լիահույս եմ, որ Կանադան՝ որպես միջազգային իրավունքի և գլոբալ իրավակարգի ամրապնդման ջատագով, կշարունակի կառուցողական քաղաքականությունը տարածաշրջանի չլուծված խնդիրների և պահպանվող անվտանգային սպառնալիքների ուղղությամբ։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Կանադայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և շարունակական առաջընթաց։

Сотрудничество между Арменией и Канадой имеет большой потенциал для углубления: Пашинян поздравил Джастина Трюдо
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Канады Джастину Трюдо по случаю Дня Канады. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Канады по случаю национального праздника - Дня Канады.
Дружественные отношения между нашими странами всегда основывались на общих ценностях и взаимном уважении. Особую теплоту этим связям придают активная армянская община Канады и тесные исторические связи. Уверен, что у сотрудничества наших стран есть большой потенциал для углубления, и совместными усилиями можно будет наметить и реализовать представляющие взаимный интерес программы во многих сферах.
В прошлом году весь мир столкнулся с трудностями и вызовами. Для армянского народа он стал также годом переживания ужасов войны. Хочу поблагодарить правительство Канады за усилия по восстановлению мира и оказанию помощи пострадавшим от конфликта. Надеюсь, что Канада как поборник укрепления международного права и глобального правопорядка продолжит свою конструктивную политику по вопросам нерешенных проблем региона и сохраняющихся угроз безопасности.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Канады - благополучия и непрерывного прогресса.