Ռուբեն Ռուբինյանն ընտրվեց ԱԺ փոխնախագահ
Խորհրդարանը փակ գաղտնի քվեարկությամբ ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում ընտրեց Ռուբեն Ռուբինյանին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ռուբինյանի թեկնածությունն առաջադրել էր «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը:
Քվեարկությունից հետո հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը հայտնեց, որ քվեարկությանը մասնակցել է 70 պատգամավոր, որոնք բոլորն էլ կողմ են  քվեարկել Ռուբինյանի թեկնածությանը:
ԱԺ նախագահի մյուս տեղակալի համար ՔՊ-ի թեկնածուն Հակոբ Արշակյանն է: ԱԺ նախագահի երրորդ տեղակալի պաշտոնի համար ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունն առաջադրել է Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությունը:

Рубен Рубинян избран вице-спикером Национального Собрания Армении
Парламент тайным закрытым голосованием избрал вице-спикером Национального Собрания Рубена Рубиняна. Как сообщает "Арменпресс", кандидатуру Рубиняна выдвинула фракция "Гражданский договор".
После голосования председатель счетной комиссии Нарек Бабаян сообщил, что в голосовании приняли участие 70 депутатов, все они проголосовали за Рубена Рубиняна.
На пост другого вице-спикера НС ГД выдвинул Акопа Аршакяна. Оппозиционная фракция "Айастан" на должность третьего вице-спикера НС выдвинула Ишхана Сагателяна.