Արցախը երբեք չի լինի Ադրբեջանի մաս. Արտակ Բեգլարյանը պատասխանել է Իլհամ Ալիևին
Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը պատասխանել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի` «CNN Turk» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցի ժամանակ արած հայտարարություններին: Արտակ Բեգլարյանը «Թվիթեր»-ի իր էջում, մասնավորապես, նշել է.
«Անընդհատ կրկնվող սուտը ճշմարիտ չի դառնում: Ներկայում Արցախն ունի 120 հազար բնակիչ, ոչ թե 25 հազար: Արցախը երբեք չի լինի Ադրբեջանի մաս, մոռացեք այդ մասին: Մենք ակնկալում ենք միջազգային հանրության հստակ պատասխանը Ալիևի այն խոստովանությունը, որ Ադրբեջանն է պատերազմը սանձազերծել»:

Нагорный Карабах никогда не будет в составе Азербайджана: Артак Бегларян ответил Алиеву
Нагорный Карабах никогда не будет в составе Азербайджана. Как передает Sputnik Армения, об этом госминистр Нагорного Карабаха Артак Бегларян заявил в своем микроблоге в Twitter.
​Бегларян назвал ложью заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева о том, что в Нагорном Карабахе якобы проживает 25 тысяч человек.
"Постоянно повторяемая ложь не становится правдой. В Арцахе ныне проживает не 25 тысяч, а 120 тысяч человек. Арцах никогда не будет в составе Азербайджане. Забудьте об этом!" – подчеркнул госминистр.
Как отметил Бегларян, власти Нагорного Карабаха ожидают реакции международного сообщества на признание Алиевым факта развязывания войны.