Իրանի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի վարչապետին՝ նշանակման կապակցությամբ
Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյյեդ Էբրահիմ Ռայիսին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
«ՀՀ վարչապետ,
Հարգարժան պարոն Նիկոլ Փաշինյան,
Ընդունեք ջերմագին շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Անկասկած, գլոբալ և տարածաշրջանային զարգացումների արագ ընթացքն առավել կարևորում է երկու երկրների միջև սերտ խորհրդակցությունները տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության հաստատման և երկու ժողովուրդների բարեկեցության և բարգավաճման նպատակով, ինչպես նաև ընդգծում բազմակողմ հարաբերությունների ընդլայնման անհրաժեշտությունը՝ հատկապես տրանսպորտի և էներգետիկայի ոլորտներում տնտեսական կապերի ամրապնդման ուղղությամբ:
Համոզված եմ, որ նախորդ տարիների փոխադարձ և շարունակական ջանքերի շնորհիվ Իրանի Իսլամական Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև ձևավորվել են բարեկամական, սերտ և բարձր մակարդակի հարաբերություններ, որոնք հիմնված են բարի կամքի, փոխադարձ հարգանքի և երկու ժողովուրդների պատմական կապերի վրա, որոնք Ձեր պաշտոնավարման ժամկետում առավել կզարգանան և կխորանան:
Ամենակարող Աստծուց հայցում եմ Նորին Գերազանցությանը առողջություն և հաջողություն, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդին երջանկություն և բարօրություն»:

Президент Ирана направил поздравительное послание Пашиняну
Президент Исламской Республики Иран Сейед Эбрахим Раиси направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения. В послании говорится:
"Премьер-министр Республики Армения,
Уважаемый господин Никол Пашинян,
Примите мои теплые поздравления по случаю Вашего переизбрания на пост премьер-министра Республики Армения.
Несомненно, быстрые темпы глобального и регионального развития еще больше увеличивают значение тесных консультаций между двумя странами в целях установления мира и стабильности в регионе и процветания двух народов, а также подчеркивают необходимость расширения многосторонних отношений, особенно в сферах транспорта и энергетики.
Уверен, что благодаря взаимным и последовательным усилиям предыдущих лет между Исламской Республикой Иран и Республикой Армения сформировались дружественные, тесные отношения высокого уровня, которые основаны на доброй воле, взаимном уважении и исторических связях двух народов, которые в ходе Вашего пребывания в должности еще более будут развиваться и углубляться.
От Всемогущего Бога прошу для Вашего Превосходительства здоровья и успехов, а также счастья и благоденствия для народа Республики Армения".