Իրանի նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի վարչապետին՝ նշանակման կապակցությամբ
Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյյեդ Էբրահիմ Ռայիսին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
«ՀՀ վարչապետ,
Հարգարժան պարոն Նիկոլ Փաշինյան,
Ընդունեք ջերմագին շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Անկասկած, գլոբալ և տարածաշրջանային զարգացումների արագ ընթացքն առավել կարևորում է երկու երկրների միջև սերտ խորհրդակցությունները տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության հաստատման և երկու ժողովուրդների բարեկեցության և բարգավաճման նպատակով, ինչպես նաև ընդգծում բազմակողմ հարաբերությունների ընդլայնման անհրաժեշտությունը՝ հատկապես տրանսպորտի և էներգետիկայի ոլորտներում տնտեսական կապերի ամրապնդման ուղղությամբ:
Համոզված եմ, որ նախորդ տարիների փոխադարձ և շարունակական ջանքերի շնորհիվ Իրանի Իսլամական Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև ձևավորվել են բարեկամական, սերտ և բարձր մակարդակի հարաբերություններ, որոնք հիմնված են բարի կամքի, փոխադարձ հարգանքի և երկու ժողովուրդների պատմական կապերի վրա, որոնք Ձեր պաշտոնավարման ժամկետում առավել կզարգանան և կխորանան:
Ամենակարող Աստծուց հայցում եմ Նորին Գերազանցությանը առողջություն և հաջողություն, ինչպես նաև Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդին երջանկություն և բարօրություն»:

President of Iran Sends Congratulatory Message to Prime Minister of Armenia on Appointment
President of the Islamic Republic of Iran Sayyid Ebrahim Raisi sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on his appointment as Prime Minister of the Republic of Armenia.
''Prime Minister of the Republic of Armenia,
Honorable Mr. Nikol Pashinyan,
Please accept my warmest congratulations on your re-election as Prime Minister of the Republic of Armenia.
Undoubtedly, the rapid pace of global and regional developments further enhances close consultations between the two countries for the establishment of peace and stability in the region, welfare and prosperity of the two peoples, and emphasizes the need for expanding multilateral relations, especially in transport and energy.
I am convinced that due to the mutual continuous efforts of the previous years, friendly, close, high-level relations have been established between the Islamic Republic of Iran and the Republic of Armenia, based on goodwill, mutual respect, and historical ties between the two peoples, which will deepen and develop during your tenure.
I ask Almighty God for health and success to His Excellency, as well as happiness and welfare to the people of the Republic of Armenia''.