ՊԲ ստորաբաժանումները Շուշիի շրջանի Եղցահող գյուղում են և ապահովում են բնակչության անվտանգությունը. Վահրամ Պողոսյան (News.am)
Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները գտնվում են իրենց տեղում, որևէ խնդիր չկա: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնել է Արցախի Հանրապետության նախագահի խորհրդական Վահրամ Պողոսյանը՝ անդրադառնալով Շուշիի շրջանի Եղցահող գյուղից ՊԲ զինծառայողների դուրս գալու և տեղի բնակչության անպաշտպան մնալու վերաբերյալ տեղեկություններին:
«Եղցահողի անվտանգությունը ապահովում են մեր զորամիավորումները՝ ռուս խաղաղապահների հետ միասին: Տարածքային որևէ զիջում չի եղել հօգուտ թշնամու, ամեն ինչ այնպես է, ինչպես եղել է»,- նշել է Պողոսյանը:
Նախօրեին Եղցահողի գյուղապետը NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնել էր, որ գյուղի սահմաններից մի քանի օր առաջ Պաշտպանության բանակի զինծառայողներին հեռացրել են, և որ գյուղն անպաշտպան է մնացել:

Подразделения АО Арцаха находятся в селе Ехцаох и обеспечивают безопасность населения: Ваграм Погосян
Подразделения Армии обороны Арцаха находятся на своем месте, нет никаких проблем. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am советник президента Арцаха Ваграм Погосян, комментируя сведения об выходе военнослужащих АО из села Ехцаох Шушинского района, в результате чего местные жители остались без защиты.
"Безопасность села Ехцаох обеспечивают наши воинские объединения вместе с российскими миротворцами. Никаких территориальных уступок в пользу врага не было, все так, как было ранее", - заявил Погосян.