«Որովհետև նա վախկոտ է, նապաստակ». Ղարիբաշվիլին՝ Սաակաշվիլիի մասին
«Եթե նա ուզում է գալ, թող գա: 8-9 տարի է անցել, ինչո՞ւ չի կարող գալ, ի՞նչ եք կարծում, որովհետև վախկոտ է, նապաստակ, վախկոտ մարդ», - ասել է Ղարիբաշվիլին ի պատասխան Սաակաշվիլիի այն հայտարարության, ըստ որի՝  վերջինս երկուշաբթի կհայտարարի Վրաստանի հետ կապված իր ծրագրերի մասին, հայտնում է apsny.ge-ն:
Ինչպես լրագրողներին տված հարցազրույցում նշել է Ղարիբաշվիլին, Սաակաշվիլիի հերթական «հիմար սադրանքը» միայն ժպիտ է առաջացնում:
«Ես շատ եմ ուզում, որ Սաակաշվիլին գա, մենք շատ կզվարճանանք: Ես նրան խոստացել եմ, որ փողկապերի շատ գեղեցիկ հավաքածու կպատրաստեմ և կուղարկեմ բանտ՝ վերանորոգված բանտ: Սա Սաակաշվիլիի ճակատագիրն է», - ասել է Ղարիբաշվիլին:

Премьер-министр Грузии о Саакашвили: он трус, заяц и боязливый человек
''Если он хочет приехать, пусть приедет. Прошло 8-9 лет, почему он не может приехать, как вы думаете? Потому что он трус, заяц и боязливый человек'', - об этом заявил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили в связи с заявлением бывшего президента Грузии Михеила Саакашвили, анонсировавшего, что в понедельник объявит о своих планах в связи с Грузией, передает apsny.ge
Как отметил Гарибашвили в беседе с журналистами, любая очередная ''глупая провокация'' Саакашвили вызывает только улыбку.
''Я очень хочу, чтобы приехал Саакашвили, мы очень хорошо развлечемся. Я пообещал ему, что подготовлю очень красивую коллекцию галстуков и отправлю в тюрьму, в отремонтированную тюрьму. Вот это судьба Саакашвили'', - заявил Гарибашвили.