Հայաստանի վարչապետն ու Վրաստանի նախագահը քննարկել են հայ-վրացական համագործակցության հեռանկարները
Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակ և Պատվո պահակախմբի ուղեկցությամբ հարգանքի տուրք մատուցել՝ ծաղկեպսակ զետեղելով հավերժական կրակի մոտ։
Հաջորդիվ կայացել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հանդիպումը։
Սալոմե Զուրաբիշվիլին ողջունել է Նիկոլ Փաշինյանին Վրաստանի նախագահի նստավայրում և կարևորել Հայաստանի վարչապետի պաշտոնական այցը Վրաստան, ինչը վկայում է երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակի և բազմաոլորտ փոխգործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամության մասին։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Վրաստանի նախագահին ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ ուրախ է կրկին հանդիպել նրան։ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Հայաստանի համար Վրաստանի հետ հարաբերությունները մեծ կարևորություն ունեն թե՛ երկկողմ բարեկամության ամրապնդման, թե՛ տարածաշրջանային կայունության ապահովման համատեքստում։
Զրուցակիցների միջև մտքերի փոխանակություն է ծավալվել հայ-վրացական քաղաքական երկխոսության ամրապնդման, առևտրատնտեսական գործակցության խորացման, հումանիտար կապերի սերտացման շուրջ։ Անդրադարձ է եղել տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության հարցերին։ Վրաստանի նախագահը և Հայաստանի վարչապետն ընդգծել են հակամարտությունների՝ խաղաղ ճանապարհով կարգավորման կարևորությունը։
Երեկոյան, ի պատիվ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի անունից կտրվի պաշտոնական ճաշ։

The official visit of Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan to Georgia continues.
Nikol Pashinyan visited Heroes Square of Tbilisi and paid homage accomponied by the Guard of Honor, placing a wreath at the eternal fire.
Afterwards, a meeting between Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and President of Georgia Salome Zourabichvili took place.
Salome Zourabichvili welcomed Nikol Pashinyan at the presidential residency and highlighted the official visit of the Armenian PM to Georgia, which shows the high level of political dialogue between the two countries and the readiness to develop multidimensional cooperation. .
The Prime Minister thanked the President of Georgia for the warm reception and noted that he is glad to meet with her again. According to Nikol Pashinyan, relations with Georgia are of great importance for Armenia both in the context of strengthening bilateral friendship and ensuring regional stability.
The interlocutors exchanged views on strengthening the Armenian-Georgian political dialogue, deepening trade and economic cooperation, and strengthening humanitarian ties. The issue of regional stability and security was touched upon. The President of Georgia and the Prime Minister of Armenia stressed the importance of resolving conflicts peacefully.
In the evening, in honor of the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, an official dinner reception will be held on behalf of Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili.