Հայաստանի վարչապետն ու Վրաստանի նախագահը քննարկել են հայ-վրացական համագործակցության հեռանկարները
Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակ և Պատվո պահակախմբի ուղեկցությամբ հարգանքի տուրք մատուցել՝ ծաղկեպսակ զետեղելով հավերժական կրակի մոտ։
Հաջորդիվ կայացել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հանդիպումը։
Սալոմե Զուրաբիշվիլին ողջունել է Նիկոլ Փաշինյանին Վրաստանի նախագահի նստավայրում և կարևորել Հայաստանի վարչապետի պաշտոնական այցը Վրաստան, ինչը վկայում է երկու երկրների միջև քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակի և բազմաոլորտ փոխգործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամության մասին։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Վրաստանի նախագահին ջերմ ընդունելության համար և նշել, որ ուրախ է կրկին հանդիպել նրան։ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Հայաստանի համար Վրաստանի հետ հարաբերությունները մեծ կարևորություն ունեն թե՛ երկկողմ բարեկամության ամրապնդման, թե՛ տարածաշրջանային կայունության ապահովման համատեքստում։
Զրուցակիցների միջև մտքերի փոխանակություն է ծավալվել հայ-վրացական քաղաքական երկխոսության ամրապնդման, առևտրատնտեսական գործակցության խորացման, հումանիտար կապերի սերտացման շուրջ։ Անդրադարձ է եղել տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության հարցերին։ Վրաստանի նախագահը և Հայաստանի վարչապետն ընդգծել են հակամարտությունների՝ խաղաղ ճանապարհով կարգավորման կարևորությունը։
Երեկոյան, ի պատիվ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի անունից կտրվի պաշտոնական ճաշ։

Премьер-министр Армении и президент Грузии обсудили перспективы армяно-грузинского сотрудничества
Никол Пашинян посетил площадь Героев в Тбилиси и в сопровождении почетного караула воздал дань уважения, возложив венок к вечному огню.
Затем состоялась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Грузии Саломе Зурабишвили.
Саломе Зурабишвили приветствовала Никола Пашиняна в резиденции президента и отметила важность официального визита премьер-министра Армении в Грузию, который свидетельствует о высоком уровне политического диалога и готовности двух стран к развитию многопрофильного сотрудничества.
Премьер-министр поблагодарил президента Грузии за теплый прием и отметил, что рад встрече. По словам Никола Пашиняна, отношения с Грузией имеют большое значение для Армении как в плане укрепления двусторонней дружбы, так и в контексте обеспечения региональной стабильности.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам укрепления армяно-грузинского политического диалога, углубления торгово-экономического сотрудничества и сближения гуманитарных связей. Были затронуты вопросы региональной стабильности и безопасности. Президент Грузии и премьер-министр Армении подчеркнули важность мирного урегулирования конфликтов.
Вечером в честь премьер-министра Армении Никола Пашиняна будет дан официальный обед от имени премьер-министра Грузии Ираклия Гарибашвили.