ԵՄ-ն 3.4 մլն եվրո արժողությամբ սարքավորումներ է փոխանցել ուկրաինական ոստիկանությանը
Ուկրաինայի ազգային ոստիկանությունը ԵՄ-ից ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում 3,4 մլն եվրո արժողությամբ սարքավորումներ և տեխնիկա է ստացել: Հանձնման արարողությունը տեղի է ունեցել ուրբաթ օրը Կիևի Սոֆիայի հրապարակում: «ՏԱՍՍ» գործակալության փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Ուկրաինայի ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից։
«ԵՄ-ն Ուկրաինայի ազգային ոստիկանությանը փոխանցել է ավելի քան 3,4 մլն եվրո արժողությամբ սարքավորումներ՝ 18 պարեկային մեքենա, 40 մեքենա հասարակական անվտանգության և կարգի ստորաբաժանումների համար, ինը դեֆիբրիլյատոր, ժամանակակից սերվերներ և տվյալների պահպանման համակարգեր, ինչպես նաև պայթուցիկ սարքեր և այլ սարքավորումներ», - նշվում է Ուկրաինայի ՆԳՆ ֆեյսբուքյան հաղորդագրության մեջ:
Սարքավորումների փոխանցումը տեղի է ունեցել ԵՄ-ի կողմից ֆինանսավորվող «Աջակցություն Ուկրաինայում օրենքի գերակայության զարգացման բարեփոխումներին ոստիկանության, դատախազության և լավ կառավարման ոլորտներում» ծրագրի շրջանակներում:

Евросоюз передал полиции Украины технику на €3,4 млн
Национальная полиция Украины в рамках программы финансирования из ЕС получила оборудование и технику на сумму €3,4 млн. Передача состоялась в пятницу на Софийской площади в Киеве, сообщила пресс-служба МВД Украины.
"ЕС передал Национальной полиции Украины технику на более чем €3,4 млн - 18 патрульных автомобилей, 40 автомобилей для подразделений обеспечения общественной безопасности и порядка, девять дефибрилляторов, современные серверы и системы хранения данных, а также костюм взрывотехника и сопутствующее оборудование", - говорится в сообщении ведомства в Facebook, передает ТАСС
Передача техники состоялась в рамках программы "Поддержка реформ по развитию верховенства права на Украине в сферах деятельности полиции, прокуратуры и надлежащего управления", финансируемой ЕС.