Դուշանբեում տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Էմոմալի Ռահմոնի հանդիպումը
Աշխատանքային այցով Դուշանբեում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀԱՊԿ հավաքական խորհրդի նիստից առաջ հանդիպում է ունեցել Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են ինչպես երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը, այնպես էլ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր։
Նիկոլ Փաշինյանը և Էմոմալի Ռահմոնը կարևորել են տնտեսական ոլորտում կապերի ընդլայնումը և այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը, ինչը կնպաստի Հայաստանի և Տաջիկստանի միջև առևտրաշրջանառության ծավալների մեծացմանը։ Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ այդ ուղղությամբ առկա է մեծ ներուժ։
Հայաստանի և Տաջիկստանի ղեկավարները մտքեր են փոխանակել ՀԱՊԿ հավաքական խորհրդի նիստի օրակարգի, ՀԱՊԿ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովմանն ուղղված միջոցառումների շուրջ։

Prime Minister Nikol Pashinyan, who is in Dushanbe on a working visit, met with the President of Tajikistan Emomali Rahmon before the sitting of the CSTO Collective Security Council.
The interlocutors discussed issues related to the development of bilateral relations as well as cooperation within the framework of the Collective Security Treaty Organization.
Nikol Pashinyan and Emomali Rahmon highlighted the expansion of ties in the economic sphere and implementation of consistent steps in that direction, which will contribute to the increase of the trade turnover between Armenia and Tajikistan. The sides expressed confidence that there is a great potential in that direction.
The leaders of Armenia and Tajikistan exchanged views on the agenda of the CSTO Collective Security Council sitting and measures aimed at ensuring security in the CSTO region.