Դուշանբեում տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Էմոմալի Ռահմոնի հանդիպումը
Աշխատանքային այցով Դուշանբեում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀԱՊԿ հավաքական խորհրդի նիստից առաջ հանդիպում է ունեցել Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են ինչպես երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը, այնպես էլ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր։
Նիկոլ Փաշինյանը և Էմոմալի Ռահմոնը կարևորել են տնտեսական ոլորտում կապերի ընդլայնումը և այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը, ինչը կնպաստի Հայաստանի և Տաջիկստանի միջև առևտրաշրջանառության ծավալների մեծացմանը։ Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ այդ ուղղությամբ առկա է մեծ ներուժ։
Հայաստանի և Տաջիկստանի ղեկավարները մտքեր են փոխանակել ՀԱՊԿ հավաքական խորհրդի նիստի օրակարգի, ՀԱՊԿ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովմանն ուղղված միջոցառումների շուրջ։

В Душанбе состоялась встреча Никола Пашиняна и Эмомали Рахмона
Находящийся с рабочим визитом в Душанбе премьер-министр Никол Пашинян перед заседанием Совета коллективной безопасности ОДКБ провел встречу с президентом Таджикистана Эмомали Рахмоном.
Собеседники обсудили вопросы развития двусторонних отношений, а также сотрудничества в рамках Организации Договора о коллективной безопасности.
Никол Пашинян и Эмомали Рахмон подчеркнули важность расширения связей в экономической сфере и принятия последовательных шагов в этом направлении, что будет способствовать увеличению торгового оборота между Арменией и Таджикистаном. Стороны выразили убежденность, что в этом направлении существует большой потенциал.
Руководители Армении и Таджикистана обменялись мнениями по повестке дня Совета коллективной безопасности ОДКБ и мероприятиям по обеспечению безопасности в регионе ОДКБ.