Վլադիմիր Պուտինը Անկախության 30-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
Ընդունեք, խնդրեմ, անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության անկախության հռչակման 30 -ամյակի կապակցությամբ:
Ռուս-հայկական հարաբերությունները կրում են բարեկամական, դաշնակցային բնույթ: Մեր պետությունների միջև հաստատվել է սերտ համագործակցություն տարբեր ոլորտներում, կառուցողական փոխգործակցություն ԵԱՏՄ-ի, ՀԱՊԿ-ի և ԱՊՀ շրջանակներում: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք այսուհետ ևս կշարունակենք հզորազնել երկկողմ գործընկերությունը բոլոր ոլորտներում:
Այսօր Հայաստանը ստիպված է բախվել լուրջ մարտահրավերների: Ելնում ենք նրանից, որ նոյեմբերյան և հունվարյան եռակողմ պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացումը ամենաբարձր մակարդակով կապահովի Ձեր երկրի և ողջ Անդրկովկասյան տարածաշրջանի խաղաղ, բարեկեցիկ զարգացումը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ երջանկություն և բարգավաճում»։

President of the Russian Federation Vladimir Putin send a congratulatory message to Prime Minister Nikol Pashinyan on the occasion of the 30th anniversary of the Independence of the Republic of Armenia. The message particularly states,
“Dear Nikol Vovaevich,
Please accept my sincere congratulations on the occasion of the 30th anniversary of the proclamation of the independence of the Republic of Armenia.
Russian-Armenian relations are of a friendly, allied nature. Our states have established close cooperation in various fields, constructive partnership within the framework of the EEU, the CSTO, and the CIS. I am confident that by joint efforts we will continue to strengthen bilateral partnerships in all areas.
Today Armenia has to face serious challenges. We presume that the consistent implementation of the November and January trilateral agreements at the highest level will ensure the peaceful, prosperous development of your country and the entire Transcaucasian region.
I wish you, dear Nikol Vovaevich, good health and success, and happiness and prosperity to all citizens of Armenia’’.