Իրակլի Ղարիբաշվիլին Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին:
Սրտանց շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակը: Հայ ժողովուրդը երկար և բազմաթիվ մարտահրավերներով լի ուղի է անցել հաջողակ և անկախ պետության կառուցման համար։ Չնայած բազում դժվարություններին՝ հավատում եմ, որ հայ ժողովուրդն ապագայում ևս հաջողությամբ կշարունակի անկախ, ժողովրդավարական և հզոր պետության կառուցումը։
Տարածաշրջանի աշխարհաքաղաքական դինամիկան և առկա մարտահրավերներն ավելի նշանակալից են դարձնում մեր երկրների միջև համագործակցությունը՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ տարածաշրջանային ձևաչափում։ Ցանկանում եմ պատրաստակամությունս հայտնել այս փոխշահավետ համագործակցության ավելի ամրապնդման համար։
Ուրախ եմ, որ Ձեզ Վրաստանում հյուրընկալելու հնարավորություն ունեցա։ Համոզված եմ՝ մեր երկրների համար նշանակալից հարցերի քննարկման համար դարձյալ շատ հնարավորություններ կունենանք։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության անկախության հոբելյանական տարեթիվը, իսկ մեր եղբայրական հայ ժողովրդին մաղթում եմ խաղաղություն, հաջողություն, բարություն, առաջընթաց և բարօրություն»։

Irakli Garibashvili Sends Congratulatory Message to Nikol Pashinyan on Indpendence Day
Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili sent a congratulatory message to Prime Minister Nikol Pashinyan on the occasion of the Independence Day of the Republic of Armenia. The message states,
‘’Mr. Prime Minister,
I cordially congratulate on the 30th anniversary of the independence of the Republic of Armenia. The Armenian people have passed a long way, full of challenges, for building a successful, independent state. Despite many difficulties, I believe that the Armenian people will continue to successfully build an independent, democratic and powerful state in the future.
The geopolitical dynamics of the region and the existing challenges make the cooperation between our countries more significant, both bilaterally and regionally. I would like to express my readiness to further strengthen this mutually beneficial cooperation.
I am glad that I had the opportunity to host you in Georgia. I am convinced that we will have many other opportunities to discuss issues important for our countries.
I once again congratulate the jubilee anniversary of the independence of the Republic of Armenia, wishing our fraternal Armenian people peace, success, kindness, progress and prosperity."