Իրակլի Ղարիբաշվիլին Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Հայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին:
Սրտանց շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակը: Հայ ժողովուրդը երկար և բազմաթիվ մարտահրավերներով լի ուղի է անցել հաջողակ և անկախ պետության կառուցման համար։ Չնայած բազում դժվարություններին՝ հավատում եմ, որ հայ ժողովուրդն ապագայում ևս հաջողությամբ կշարունակի անկախ, ժողովրդավարական և հզոր պետության կառուցումը։
Տարածաշրջանի աշխարհաքաղաքական դինամիկան և առկա մարտահրավերներն ավելի նշանակալից են դարձնում մեր երկրների միջև համագործակցությունը՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ տարածաշրջանային ձևաչափում։ Ցանկանում եմ պատրաստակամությունս հայտնել այս փոխշահավետ համագործակցության ավելի ամրապնդման համար։
Ուրախ եմ, որ Ձեզ Վրաստանում հյուրընկալելու հնարավորություն ունեցա։ Համոզված եմ՝ մեր երկրների համար նշանակալից հարցերի քննարկման համար դարձյալ շատ հնարավորություններ կունենանք։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության անկախության հոբելյանական տարեթիվը, իսկ մեր եղբայրական հայ ժողովրդին մաղթում եմ խաղաղություն, հաջողություն, բարություն, առաջընթաց և բարօրություն»։

Ираклий Гарибашвили направил поздравительное послание Николу Пашиняну
По случаю Дня независимости Республики Армения премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание направил премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили.
От всего сердца поздравляю Вас с 30-летием Независимости Республики Армения. Армянский народ прошел полный вызовов долгий путь, чтобы построить успешное и независимое государство. Несмотря на многие трудности, я верю, что армянский народ и впредь будет успешно строить независимое, демократическое и сильное государство.
Геополитическая динамика региона и существующие вызовы делают более значимым сотрудничество между нашими странами как в двустороннем, так и региональном форматах. Хочу выразить свою готовность и дальше укреплять это взаимовыгодное сотрудничество.
Я рад, что мне представилась возможность принять Вас в Грузии. Убежден, что у нас будет много возможностей для обсуждения важных для наших стран вопросов.
Еще раз поздравляю с юбилейной годовщиной Независимости Республики Армения и желаю братскому армянскому народу мира, успехов, добра, успехов и процветания".