Հիշիր, որ և՛ դու, և՛ հայրդ պարտվել եք Հայաստանի նախորդ երեք նախագահներին թե՛ ռազմի դաշտում, և թե՛ դիվանագիտության դաշտում. Սերժ Սարգսյանը՝ Ալիևին .
Խոսելով արդարության ճգնաժամի մասին, ուզում եմ շեշտել, որ այն թե ներքաղաքական է, թե տարածաշրջանային: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 1-ին, «Հանրապետականներ, շարունակական բարեփոխումներ» խորագրով խորհրդաժողովի ժամանակ նշեց ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ ղեկավար Սերժ Սարգսյանը, հաղորդում է News.am-ը:
Անարդար է, երբ ագրեսիայի հետևանքով հազարավոր կյանքեր խլելուց և բազմահազար հայերի հայրենազրկվելուց հետո այժմ մեզ փորձում են թելադրել, այսպես ասածա, խաղաղասիրական օրակարգ: Անարդարությունից չի  կարող ծնվել ոչ ներքին կայունություն, ոչ էլ արտաքին խաղաղություն:
Օգտվելոցվ առիթից ուզում եմ  անդրադառնալ նաև Ադրբեջանի ղեկավարի վերջին հայտարարություններին, որոնք նվիրված էին թե ինձ, թե Հայաստանին: Բոլորդ գիտեք, որ Կովկասում իրեն տղամարդ համարող անձը իրեն հակառակորդ համարողի հետևից չի խոսում, չի  բամբասում, չի աքլորանում, իսկ թե ինչպես էր ժամանակին իրեն պահում իլհամ Ալիևն իմ ներկայությամբ, ոչ միայն ես եմ շատ լավ հիշում, այլև համանախագահներն ու նրանց երկրների ղեկավարները:
Եթե ինչ-ինչ ուժեր քեզ սկուտեղի վրա նվեր են մատուցել, ապա հիշիր, որ և՛դու, և՛ հայրդ պարտվել եք Հայաստանի նախորդ երեք նախագահներին՝ թե՛ ռազմի, թե՛ դիվանագիտության դաշտերում:
Դու բոլորից լավ գիտես, որ եթե չլիներ 2018-ի դրսի ուժերի մեծ օժանդակությամբ ՀՀ-ում տեղի ունեցած իշխանափոխությունը, ապա դու քո ականջի հետևը ավելի շուտ կտեսնեիր, քան Շուշին ու Հադրութը:
Արցախի հարցը լուծված չէ, քանի դեռ հստակեցված չէ Արցախի կարգավիճակի հարցը և քանի դեռ արցախահայության անվտանգությունը լրջագույն սպառնալիքի տակ է ամեն օր և ամեն ժամ:
Ուզում եմ հույս հայտնել, որ հայ ժողովուրդը չի մոռացել իր արժանապատվության և իրավունքների  մասին, չի մոռացել իր հազարամյակների դառը դասերը և հետևություններ կանի քանի դեռ ուշ չէ»,-ասաց Սերժ Սարգսյանը:

И ты, и твой отец проиграли трем предыдущим президентам Армении: Саргсян – Алиеву
Ты лучше всех знаешь, что если бы не смена власти в Армении в 2018 году при серьезной поддержке внешних сил, ты бы скорее увидел свой затылок, чем Шуши и Гадрут. Как передает News.am, об этом 1 октября во время конференции заявил третий президент Армении Серж Саргсян, обратившись к президенту Азербайджана Алиеву.
"Хотел бы обратиться к недавним заявлениям руководителя Азербайджана, которые были адресованы и мне, и Армении. Все знают, что на Кавказе человек, считающий себя мужчиной, не сплетничает о том, кого считает своим оппонентом. А то, как Алиев когда-то вел себя в моем присутствии, хорошо помню не только я, но и сопредседатели, и их руководители стран-сопредседателей.
Некие силы преподнесли тебе подарок. И ты, и твой отец проиграли трем предыдущим президентам Армении как на поле боя, так и на дипломатической площадке.
Арцахский вопрос не будет решена до тех пор, пока не будет прояснен вопрос о статусе Арцаха и пока безопасность армян Арцаха находится под серьезной угрозой.
Хочу выразить надежду, что армянский народ не забыл о своем достоинстве и правах и сделает выводы, пока не поздно.
Говоря о кризисе справедливости, хочу подчеркнуть, что он и внутренний, и региональный. Несправедливо, когда капитулянт, ставший причиной поражения в войне, все еще не понес наказания за свою авантюрную и катастрофическую политику, не заслужил проклятия нашего народа, которые еще не преодолел послевоенный шок. Несправедливо, когда, унеся тысячи жизней в результате агрессии и лишив тысячи армян их родины, теперь пытаются диктовать нам так называемую мирную повестку. Несправедливость не может породить ни внутренней стабильности, ни внешнего мира», - отметил также третий президент Армении.