Հայ մրցավարները և տեսուչը նոր նշանակումներ են ստացել Եվրոպայում
Սոֆիկ Թորոսյանը, որպես գլխավոր մրցավար, և Լիանա Յաղմուրյանը, որպես գլխավոր մրցավարի օգնական, կսպասարկեն կանանց մինչև 19 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության որակավորման փուլի B լիգայի երկրորդ խմբի՝ հոկտեմբերի 19-ից 27-ը Բուլղարիայում կայանալիք հանդիպումները:
Գլխավոր մրցավար Աշոտ Ղալթախչյանը և մրցավարի օգնական Խաչատուր Հովհաննիսյանը կսպասարկեն Եվրոպայի մինչև 17 տարեկանների առաջնության 6-րդ խմբի՝ հոկտեմբերի 19-ից 27-ը Ռումինիայում կայանալիք հանդիպումներին:
Արման Ալաբերքյանը կսպասարկի կանանց ֆուտզալի Եվրոպայի առաջնության 4-րդ խմբի՝ հոկտեմբերի 19-ից 24-ը Շվեդիայում կայանալիք հանդիպումները:
Գլխավոր մրցավար Հենրիկ Նալբանդյանը և մրցավարի օգնականներ Ատոմ Սևգուլյանն ու Սարգիս Հովհաննիսյանը կսպասարկեն ՈՒԵՖԱ-ի երիտասարդական լիգայի «Մինսկ»-«Դաուգավպիլս» հանդիպումը:
Գլխավոր մրցավար Արաքսյա Սարիբեկյանը, մրցավարի օգնականներ Լիանա և Քրիստինե Գրիգորյանները, ինչպես նաև Արտեմ Գասպարյանը, որպես չորրորդ պաշտոնյա, կսպասարկեն Կանանց Աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Բելառուս-Նիդերլանդներ հանդիպումը Մինսկում:

Армянские судьи и инспектор получили новые назначения в Европе
Армянские арбитры и инспектор получили новые назначения na октябрьские матчи в Европе, сообщает пресс-служба ФФА.
Софик Торосян в роли главного судьи и Лиана Ягмурян (помощник главного арбитра), обслужат матчи второй группы квалификационного раунда лиги В чемпионата Европы среди девушек (до 19 лет), который пройдет в Болгарии с 19 по 27 октября.
Ашот Галтахчян (главный судья) и помощник главного арбитра Хачатур Оганесян будут работать на матчах 6-й группы чемпионата Европы (до 17 лет), который пройдет в Румынии 19-27 октября.
Арман Алаберкян обслужит матчи 4-й группы чемпионата Европы по футзалу среди женщин, который пройдет в Швеции с 19 по 24 октября.
Главный рефери арбитр Генрик Налбандян и помощники главного судьи Атом Севгулян и Саргис Оганесян получили назначение на игру молодежной лиги УЕФА "Минск" - "Даугавпилс".
Главный арбитр Араксия Сарибекян, помощники главного судьи Лиана Григорян и Кристине Григорян, а также Артем Гаспарян в качестве четвертого судьи, будут обслуживать матч Беларусь - Нидерланды, который пройдет в Минске в рамках отборочного раунда женского чемпионата мира.