Մեզ ասացին` Սյունիքի Փելա սար կոչվող տարածքում ռուսական դիրքն է միայն հանվել. Օհանյան
ԶՈւ ԳՇ պետի առաջին տեղակալ Կամո Քոչունցը և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատար Արման Մարալչյանը վստահեցրել են, որ Սյունիքի մարզի Փելա սար կոչվող տարածքում դիրքային փոփոխություն տեղի չի ունեցել։ ԱԺ–ում լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՀՀ ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը, փոխանցում է Սպուտնիկ Արմենիան
Նշենք, որ քիչ առաջ ավարտվել է սահմանին տիրող իրավիճակի, ինչպես նաև սահմանազատման թեմայով ԱԺ–ում կազմակերպված փակ քննարկումը, որին ներկա են եղել Կամո Քոչունցը և Արման Մարալչյանը։
«Իրենք ասում են, որ դիրքերի որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել։ Նրանց խոսքով` Փելա սարի տարածքում Հայաստանի և Ադրբեջանի հենակետերի միջև եղել է Ռուսաստանի հենակետը։ Սակայն ռուսական կողմի որոշմամբ` ռուսական հենակետը հանվել է»,–ասաց Օհանյանը։
Նրա խոսքով` այս դեպքում լավ կլինի խորհրդարանական վերահսկողության ներքո գնալ և տեղում տեսնել, ճշտել ամեն ինչ։

Силовики заверяют, что в районе горы Пела в Сюнике нет позиционных изменений: Сейран Оганян
Первый замглавы начальника Генштаба ВС Армении Камо Кочунц и командующий Погранвойсками СНБ Арман Маралчян заверили, что в районе горы Пела в Сюнике нет позиционных изменений, снят лишь российский пост. Об этом глава фракции "Айастан", экс-министр обороны Сейран Оганян заявил во вторник журналистам в парламенте, передает Sputnik Армения
Оганян вышел к журналистам после закрытого обсуждения, посвященного ситуации на границе, а также вопросам делимитации и демаркации.
"Они говорят, что никаких позиционных изменений нет. По их словам, между постами ВС Армении и Азербайджана был размещен российский. Однако, по решению российской стороны, их пост был снят", - сообщил Оганян.
По словам депутата, было бы правильным в рамках парламентского контроля поехать туда и на месте выяснить обстановку.