Համանախագահներն ընդգծում են բորբոքիչ հռետորաբանությունից և սադրիչ գործողություններից խուսափելու կարևորությունը. հայտարարություն
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները՝ Էնդրյու Շոֆեր (ԱՄՆ), Իգոր Խովաև (ՌԴ), Բրիս Ռոքֆոյ (Ֆրանսիա) հանդես են եկել հետևյալ հայտարարությամբ.
«Համանախագահները նոյեմբերի 10-ին Փարիզում առանձին հանդիպումներ են անցկացրել Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի և Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։ Համանախագահները երկու արտգործնախարարներին ընդունել են համատեղ հանդիպման ժամանակ, որը բացել է Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան Իվ Լը Դրիանը։  ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը նույնպես մասնակցել է հանդիպումներին:
Համանախագահները և արտգործնախարարները շարունակել են Նյու Յորքում մեկնարկած քննարկումները մի շարք հնարավոր ապաէսկալացիոն միջոցառումների և գործընթացի հետագա քայլերի վերաբերյալ, ներառյալ այս ձևաչափով ապագա հանդիպումները և համանախագահների առաջարկած այցը տարածաշրջան։ Համանախագահները և նախարարները քննարկել են նաև նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ ստանձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքը։
Համանախագահները վերահաստատել են հումանիտար հարցերում առաջընթացի հասնելու կարևորությունը, ներառյալ, ի թիվս այլոց, կալանավորվածների, ականազերծման, անհայտ կորածների, տեղահանվածների կամավոր վերադարձի և պատմական ու մշակութային վայրերի պաշտպանության հարցերը, և կողմերին կոչ են արել ապահովել միջազգային մարդասիրական կազմակերպությունների անխոչընդոտ մուտքը:
Համանախագահները նաև ընդգծել են բորբոքիչ հռետորաբանությունից և սադրիչ գործողություններից խուսափելու կարևորությունը։
Համանախագահները նոյեմբերի 10-ին և 11-ին հանդիպել են Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության և Ելիսեյան պալատի ներկայացուցիչների հետ՝ քննարկելու նրանց ընթացիկ ջանքերը՝ օգնելու կողմերին համապարփակ լուծումներ գտնել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանն առնչվող կամ դրանից բխող մնացած բոլոր հարցերի շուրջ՝ իրենց մանդատի շրջանակներում»:

Сопредседатели Минской группы выступили с заявлением по итогам встречи глав МИД Армении и Азербайджана
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Эндрю Шефер (США), Игорь Ховаев (РФ) и Брис Рокфей (Франция) выступили с заявлением по итогам встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова. Как сообщает "Арменпресс", в заявлении говорится:
"Сопредседатели 10 ноября провели отдельные встречи в Париже с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым и министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном. Сопредседатели приняли министров иностранных дел на совместной встрече, которую открыл министр иностранных дел Франции Жан-Ив Ле Дриан.
Во встречах также принял участие личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик. Сопредседатели и министры иностранных дел продолжили начатые в Нью-Йорке обсуждения ряда возможных мер по деэскалации и следующих шагов в этом процессе, включая будущие встречи в этом формате и предлагаемый визит сопредседателей в регион.
Сопредседатели и министры также обсудили статус выполнения обязательств, взятых в рамках трехстороннего Заявления от 9 ноября. Сопредседатели подтвердили важность достижения прогресса по гуманитарным вопросам, включая, в частности, вопросы пленных, разминирования, пропавших без вести, добровольное переселение перемещенных лиц и защиту исторических и культурных объектов, а также призвали стороны предоставить неограниченный доступ международным гуманитарным организациям.
Сопредседатели также подчеркнули важность недопущения подстрекательской риторики и провокационных действий.
Сопредседатели 10 и 11 ноября встретились также с представителями министерства иностранных дел Франции и Елисейского дворца, чтобы обсудить текущие усилия по оказанию сторонам помощи в поиске всеобъемлющих решений остающихся вопросов, связанных с нагорно-карабахским конфликтом или вытекающих из него, в соответствии с со своим мандатом".