Վարչապետի մոտ քննարկվել է Հանրակրթության մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու օրենսդրական նախագիծը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որում քննարկվել է Հանրակրթության մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու օրենսդրական նախագիծը:
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը մանրամասն ներկայացրել է նախագիծը՝ նշելով, որ այն նախատեսում է ուսուցիչների ատեստավորման, խրախուսման, մասնագիտական կարողությունների զարգացման նոր գործիքների ներդրում: Փոփոխությունները միտված են հանրակրթության կառավարման ուղղությամբ առավել արդյունավետ և ճկուն մոտեցումների կիրառմանը, ուսուցիչների գործունեության համար առավել նպաստավոր պայմանների ներդրմանը, հանրակրթության ոլորտում ծախսերի, դպրոցների կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը:
Նախագծի շուրջ ծավալվել է մտքերի փոխանակություն, ներկայացվել են տարբեր առաջարկություններ և դիտարկումներ, որոնք հաշվի առնելով էլ այն կլրամշակվի:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է հանրակրթության ոլորտում շարունակական և արդյունավետ բարեփոխումները՝ ընդգծելով, որ կրթության որակի բարձրացումը կառավարության առաջնահերթություններից մեկն է:

Под председательством премьера РА обсужден законопроект о внесении изменений и дополнений в закон об общем образовании
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание по законопроекту о внесении изменений и дополнений в закон об общем образовании.
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Жанна Андреасян подробно представила проект, отметив, что он предусматривает внедрение новых инструментов для аттестации, поощрения и повышения квалификации учителей. Изменения направлены на применение более эффективных и гибких подходов к управлению в сфере общего образования, введение более благоприятных условий для работы учителей, увеличение расходов в сфере общего образования и повышение эффективности управления школами.
Состоялся обмен мнениями вокруг проекта, были представлены различные предложения и наблюдения, с учетом которых проект будет доработан.
Премьер-министр Пашинян отметил важность непрерывных и эффективных реформ в сфере общего образования, подчеркнув, что повышение качества образования является одним из приоритетов правительства.