Վարչապետն ընդունել է Հարավային Կովկասի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետն արդյունավետ է գնահատել ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունը և երկկողմ գործընկերության զարգացման համատեքստում կարևորել առաջիկայում Բրյուսելում Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովի անցկացումը:
ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը ՀՀ վարչապետին է փոխանցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի ողջույնները և վերահաստատել ԵՄ պատրաստակամությունը՝ շարունակելու Հայաստան-ԵՄ կապերի ամրապնդմանն ուղղված ջանքերը:
Նիկոլ Փաշինյանը և Տոյվո Կլաարը մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության հարցերի շուրջ: Քննարկվել են այս տարվա դեկտեմբերի 15-ին Բրյուսելում կայանալիք Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովի օրակարգին վերաբերող հարցեր:

PM Pashinyan Receives the EU Special Representative for the South Caucasus
Prime Minister Nikol Pashinyan received today the delegation led by EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Toivo Klaar.
The Prime Minister assessed Republic of Armenia-EU cooperation as effective, highlighted the forthcoming Eastern Partnership Summit in Brussels in the context of the development of bilateral partnership.
The EU Special Representative conveyed to the Prime Minister of Armenia the greetings of the President of the European Council Charles Michel and reaffirmed the EU's readiness to continue the efforts aimed at strengthening Armenia-EU ties.
Nikol Pashinyan and Toivo Klaar exchanged views on bilateral relations, as well as on issues of regional significance. Issues related to the agenda of the Eastern Partnership Summit to be held in Brussels on December 15 were discussed.