Հանրապետության հրապարակում տոնածառ կտեղադրվի
Այս տարի Երևանի քաղաքապետարանը ամանորյա միջոցառումներ և հրավառություն չի կազմակերպի, փողոցների տոնական լուսավորություն չի լինի, չի գործի քաղաքապետարանի սուրբծննդյան տոնավաճառը:
Միաժամանակ, Ամանորի և Սուրբ Ծնունդի կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետարանը որոշել է մանուկների համար տեղադրել երկրի գլխավոր տոնածառը՝ Հանրապետության հրապարակում: Տոնածառեր կտեղադրվեն նաև վարչական շրջաններում: Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից:
Երևանի բոլոր առաջին և երկրորդ դասարանցի դպրոցականները քաղաքապետարանից հրավեր կստանան՝ դիտելու ամանորյա մանկական ներկայացումներ:

Главную елку страны установят на Площади Республики в Ереване
В этом году мэрия столицы Армении не будет организовывать ни новогодних мероприятий, ни фейерверков, на улицах Еревана не будет праздничной иллюминации, не будет действовать и городская рождественская ярмарка, передает Panorama.am.
Одновременно мэрия Еревана решила в связи с праздниками Нового года и Св. Рождества для детей на Площади Республики установить главную елку страны. Новогодние елки будут  установлены и в административных районах Еревана, сообщают из мэрии.
Все первоклассники и второклассники школ Еревана получат от мэрии приглашения на новогодние  детские представления.