Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է գեներալ-գնդապետ Ռուսլան Ժակսիլիկովի գլխավորած պատվիրակությանը
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Ռուսլան Ժակսիլիկովի գլխավորած պատվիրակությանը։
Զրուցակիցները, ողջունելով միմյանց և բարձր գնահատելով հայ-ղազախական երկկողմ հարաբերությունների ներկա մակարդակը, անդրադարձ են կատարել պաշտպանական ոլորտում երկկողմ համագործակցության զարգացման և ընդլայնման հնարավորություններին։
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է ադրբեջանական վերջին ռազմական ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը:
Քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Պաշտպանության նախարարները մտքեր են փոխանակել հայկական և ղազախական բանակներում բարեփոխումների ընթացքի վերաբերյալ։
Հանդիպման ավարտին Ռուսլան Ժակսիլիկովն իր գործընկերոջը՝ Սուրեն Պապիկյանին հրավիրել է Ղազախստանի Հանրապետություն։

Suren Papikyan received the delegation headed by the Colonel General Ruslan Zhaksylykov
On November 22, Defence Minister of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the delegation headed by the minister of Defence of Kazakhstan Colonel General Ruslan Zhaksylykov.
The interlocutors, greeting each other and appreciating the current level of Armenian-Kazakh bilateral relations, referred to the possibilities of development of bilateral cooperation in defence sphere.
The Armenian Defence Minister Suren Papikyan presented the current situation resulting from the latest Azerbaijani military aggression. Issues related to the regional security were discussed.
The Ministers of Defence exchanged views on the course of the Armenian and Kazakh armies' reforms.
At the end of the meeting, Ruslan Zhaksylykov has invited his colleague Suren Papikyan to the Republic of Kazakhstan.