Հենրիխ Մխիթարյանն ունիկալ ֆուտբոլիստ է, կարգին մարդ և պետք է հարգել նրա որոշումը. Պետրակով
Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը հայտարարեց, որ մի քանի անգամ փորձել է կապ հաստատել Իտալիայի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին, սակայն մերժում է ստացել, փոխանցում է Panorama.am։
«Առաջին իսկ օրվանից, ինչ եկել եմ Հայաստան, փորձել եմ կապ հաստատել Հենրիխ Մխիթարյանի հետ: Խնդրել եմ ֆուտբոլի ֆեդերացիային, բոլորին, որ ինձ օգնեն անձամբ խոսել նրա հետ։ Նույնիսկ փորձել եմ Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի նախկին ծանոթների միջոցով դրան հասնել, բայց նա մերժել է` ասելով, որ ինքը կայացրել է որոշում և այն չի փոխելու»,- նշեց մարզիչը` պատասխանելով հարցին, թե արդյոք փորձել է զրուցել Մխիթարյանի հետ, տեսնո՞ւմ է նրան հավաքականում։
Պետրակովի խոսքով՝ դիմել է նաև իր օգնական, Հենրիխի խաղընկեր Ռոման Բերեզովսկուն, որ նա ևս փորձի խոսել Մխիթարյանի հետ, սակայն Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագն ասել է՝ ինքն ավարտել է իր ելույթները ազգային հավաքականում։
«Մխիթարյանը Հայաստանի թիմին հաջողություն է մաղթել և նշել, որ չի պատրաստվում փոխել իր որոշումը։ Ես այլ մարդկանց միջոցով էլ փորձեցի նրա հետ կապ հաստատել, հանդիպել, ասացի, որ կմեկնեմ Միլան, ուղղակի կխոսեմ իր հետ,  բայց Մխիթարյանը չցանկացավ անձնական հանդիպումը ևս: Ես կարծում եմ, որ պետք է հարգել Հենրիխ Մխիթարյանի որոշումը»,- ասաց Ալեքսանդր Պետրակովը։
Ըստ գլխավոր մարզիչի՝ Մխիթարյանն ունիկալ ֆուտբոլիստ է։ «Ես անձամբ նրան չեմ ճանաչում, բայց Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի տղաներն ասում են, որ նա կարգին մարդ է, ուստի պետք է հարգել նրա որոշումը»,- ընդգծեց Պետրակովը։

Генрих Мхитарян не захотел встретиться с главным тренером сборной Армении
Главный тренер национальной сборной Армении Александр Петраков заявил, что несколько раз пытался связаться с полузащитником итальянского "Интера" Генрихом Мхитаряном, но получил отказ, передает Panorama.am.
"С первого же дня, как я прибыл в Армению, пытался связаться с Генрихом Мхитаряном. Попросил Федерацию футбола, всех, чтобы помогли мне лично поговорить с ним. Даже пытался поговорить с ним через знакомых ФК "Шахтер" (Донецк), но он отказался, сказав, что уже принял решение и не изменит его", – отметил тренер.
По словам Петракова, обратился также к своему помощнику Роману Березовскому, чтобы он тоже попытался поговорить с Мхитаряном, но бывший капитан Сборной Армении сказал, что завершил свои выступления в Сборной Армении.
"Мхитарян пожелал Сборной Армении удачи и отметил, что не собирается менять своё решение. Через других людей пытался также связаться с ним, встретиться, сказал, что могу приехать в Милан, чтобы поговорить, но Мхитарян не захотел лично встретиться. Думаю, что нужно уважать решение Генриха Мхитаряна", – отметил А. Петраков.
По его словам, Мхитарян – уникальный футболист: "Лично не знаю его, но игроки "Шахтера" рассказывали, что он отличный человек, поэтому нужно уважать его решение".