Աբասը հրաժարվել է Իսրայելից ընդունել իր իսկ հարկային եկամուտները
Պաղեստինը հրաժարվել է ընդունել մի քանի հարյուր միլիոն դոլարի հասնող հարկերը, որը Իսրայելը սառեցրել էր դեռևս հունվարից: Ինչպես BBC-ին է հայտնում, Պաղեստինի նախագահ Աբասը հայտարարել է, որ նա հետ է վերադարձրել գումարը Իսրայելին, քանի որ վերջինս հատկացվելիք գումարի մեկ երրորդի չափով պահումներ էր կատարել:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Աբասը նաև սպառնացել է Իսրայելի դեմ Միջազգային քրեական դատարանում հայտ ներկայացնել, եթե այն գումարն ամբողջությամբ չվճարի:
Իսրայելը սառեցրել էր Պեղեստինի հարկային եկամուտները՝ ի պատասխան վերջինիս՝ Միջազգային քրեական դատարանին միանալուն: Միայն երկու շաբաթ առաջ Իսրայելը հայտարարեց, որ կվճարի գումարը, սակայն պահումներ կկատարի:

Palestine has refused to accept tax revenues worth of hundreds of millions of dollars, unfrozen by Israel. The President of Palestine Mahmoud Abbas declared that he returned the money, as Israel has deducted a third of what it should have paid, BBC reports.
According to the source, Abbas also threatened to take Israel to the International Criminal Court, if it does not pay the whole amount.
Israel had frozen the tax revenues in January in response to Palestinians joining the ICC. It was two weeks ago Israel declared about unfreezing the amount, but warned they would make deductions from the transfer.