«Եվրատեսիլ-2015»-ը կթարգմանեն խուլերի միջազգային լեզվով
«Եվրատեսիլ-2015» երգի միջազգային մրցույթը, որը մայիսին տեղի կունենա Վիեննայում, մատչելի կլնի նաև լսողության խանգարում ունեցող մարդկանց համար:
Այս մասին լրագրողներին հայտարարել Է ORF հեռուստառադիոընկերության հասարակայնության հետ կապերի տնօրեն Մարտին Բիդերմանը, որն զբաղվում Է առաջիկա «Եվրատեսիլի» կազմակերպման հարցերով, տեղեկացնում է РИА Новости-ն:
«Մենք ցանկանում ենք, որ բոլորը տեսնեն, որ մեր երկիրը՝ Ավստրիան, և նրա մայրաքաղաքը սրտաբաց են, և այնտեղ ուրախ են հյուրերի ժամանմանը: Ամբողջ մրցույթը կթարգմանվի խուլերի միջազգային լեզվով»,- հայտնել Է Բիդերմանը:
Բիդերմանը նաև նշել է, որ դահլիճը, որտեղ տեղի  է ունենալու «Եվրատեսիլը», կարող Է տեղավորել մինչև 12 հազար մարդ: Այնտեղ կտեղավորվի նաև մամուլի կենտրոնը, որը կարող Է ընդունել մինչև 1,7 հազար լրագրողների:

Euravision 2015 Song Contest to be Translated for Deafs
Euravision 2015 international song contest that will be held on May in Vienna, will also be available for people having hearing problems.
This was announced by the Director of the Department of Public Relations of ORF TV Martin Biedermann, who is one of the organizers of Eurovision, RIA Novosti reports.
"We want everyone to see that our country, Austria and its capital are hospitable and here we are happy for the arrival of the guests. The whole contest will be translated into the international language of the deaf," – Biederman declared.