«Եվրատեսիլ-2015»-ը կթարգմանեն խուլերի միջազգային լեզվով
«Եվրատեսիլ-2015» երգի միջազգային մրցույթը, որը մայիսին տեղի կունենա Վիեննայում, մատչելի կլնի նաև լսողության խանգարում ունեցող մարդկանց համար:
Այս մասին լրագրողներին հայտարարել Է ORF հեռուստառադիոընկերության հասարակայնության հետ կապերի տնօրեն Մարտին Բիդերմանը, որն զբաղվում Է առաջիկա «Եվրատեսիլի» կազմակերպման հարցերով, տեղեկացնում է РИА Новости-ն:
«Մենք ցանկանում ենք, որ բոլորը տեսնեն, որ մեր երկիրը՝ Ավստրիան, և նրա մայրաքաղաքը սրտաբաց են, և այնտեղ ուրախ են հյուրերի ժամանմանը: Ամբողջ մրցույթը կթարգմանվի խուլերի միջազգային լեզվով»,- հայտնել Է Բիդերմանը:
Բիդերմանը նաև նշել է, որ դահլիճը, որտեղ տեղի  է ունենալու «Եվրատեսիլը», կարող Է տեղավորել մինչև 12 հազար մարդ: Այնտեղ կտեղավորվի նաև մամուլի կենտրոնը, որը կարող Է ընդունել մինչև 1,7 հազար լրագրողների:

"Евровидение-2015" переведут на международный язык глухих
Международный песенный конкурс "Евровидение-2015", который пройдет в мае в Вене, будет доступен и для людей с нарушением слуха, заявил журналистам директор по связям с общественностью телерадиокомпании ORF Мартин Бидерман, который занимается вопросами организации предстоящего "Евровидения", передает РИА Новости.
"Этот конкурс должен быть открытым всему миру, очень толерантным. Мы хотим чтобы все увидели, что наша страна, Австрия, и ее столица - открыты, и там рады гостям. Весь конкурс будет переводиться на международный язык глухих.
По его словам, зал, где пройдет "Евровидение", может вместить до 12 тысяч человек. В этом же комплексе "Винер Штадтхалле" будет и пресс-центр, который сможет принять до 1,7 тыс журналистов.
Всего будет проведено девять мероприятий - три показа для жюри, три телевизионных шоу и еще три - для семей с детьми.